Veszélyes hidratálókrémek helyett…

A napokban olvastam egy cikket arról, hogy a Fogyasztói és Betegjogi Érdekvédelmi Szövetség végzett egy vizsgálatot, melynek keretében különböző helyeken vásárolt (kozmetikai szaküzlet, hipermarket, áruházlánc) hidratáló és bőrtápláló kozmetikumokat vizsgáltak meg. A vizsgálat során 12 krémet találtak mikrobiológiailag szennyezettnek. 


A cikk hatására elgondolkoztam azon, hogy mennyire lehetünk biztosak abban, hogy ha kiadunk egy nagyobb összeget egy jó nevű cég kozmetikai termékéért, akkor tényleg olyan minőséget kapunk, mint amilyenre számítunk.
Azt kell mondjam, hogy semennyire. Sajnos némelyik terméken hiába tüntetik fel a természetes összetevőket, nem teljesen fedi a valóságot a címke tartalma.


Mit tehetünk ebben az esetben?
Először talán próbálunk utánajárni annak, hogy az általunk kedvelt márka vajon mennyire biztonságos. Megpróbálunk cikkeket keresni arról, hogy volt-e már valamilyen probléma az adott kozmetikummal kapcsolatosan, illetve arról, hogy milyen körülmények között tesztelik a hatását. Ez az egyszemélyes kutatómunka néha eredményre vezet, néha viszont sokkal több kérdést vet fel, illetve tovább növeli a bizonytalanságot.


Ha nem jártunk sikerrel, akkor esetleg megpróbálunk más megoldásokat keresni. Megpróbáljuk felkutatni a természetes módszereket, a természetes alapanyagokat szépségünk és egészségünk érdekében.
Itt természetesen nem csupán a nőkre, a női kozmetikumokra gondolok, hanem ugyanez a kérdés felmerülhet a gyermekek bőrápolására használt termékek között is.


Azt gondolom, hogy 100%-osan csak akkor bízhatunk meg egy termékben, ha tudjuk honnan származik, hogyan készítik, illetve használnak-e hozzá bármilyen mesterséges adalékanyagot.


A legbiztonságosabb megoldást szerintem a 100%-ban természetes hidegen sajtolt növényi olajok jelentik, hiszen a hidegen sajtolás során nem alkalmaznak magas hőmérsékletet, így nem is változik meg az olajok összetétele és nem veszítenek értékes összetevőikből. Ezen felül semmilyen adalékanyag nem szükséges az előállításhoz.


Melyik olajokat alkalmazhatjuk külsőleg bőrápolásra?
  1. Dióolaj: bőrtápláló, kiváló ajakápoló
  2. Tökmagolaj: töredezett hajra készíthetünk belőle hajpakolást
  3. Barackmag olaj: talán az egyik legjobb masszázsolaj, babák bőrére is nyugodtan alkalmazható
Szóval miért is választanánk bizonytalan eredetű kozmetikai termékeket, ha a 100%-osan természetes hidegen sajtolt növényi olajok között minden bőrtípusra és bőrproblémára találunk megoldást!

Veszélyes hidratálókrémek helyett…” bejegyzéshez egy hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .