Így ne fogyaszd a hidegen sajtolt olajokat!

Annyit írtam már a hidegen sajtolt olajok kapcsán arról, hogy hogyan fogyaszd, mire használd és mihez használd őket, hogy arra gondoltam, beszéljünk egy kicsit arról is, hogy mit ne csinálj!

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján összegyűjtöttem a leggyakoribb felhasználási/fogyasztási hibákat, melyekkel találkoztam.

Jöhet a felsorolás? Akkor vágjunk bele! Lássuk mi az 3 leggyakoribb hiba, amit elkövethetsz a hidegen sajtolt olajok fogyasztása/felhasználása közben.

1. nagy hiba ha azt gondolod, hogy bármelyik olajat felhasználhatod sütésre/főzésre.

Ez egy nagyon fontos dolog, hiszen az olajok között sok olyan van, amit nem lehet hevíteni. Ennek oka, hogy a hő hatására sérülnek az értékes vitaminok és ásványi anyagok. Ezért is mondom mindig, hogy kizárólag hidegen sajtolt olajat válassz, hiszen azoknál eleve nem használunk magas hőmérsékletet. A melegen sajtolt olajok már az elkészítésük során hőkezelve vannak, így azokat egyáltalán nem ajánlom egészségmegőrzésre.

Amit használhatsz: hidegen sajtolt olívaolaj, hidegen sajtolt napraforgóolaj (ez nem egyezik meg az átlagos bolti finomított étolajjal!), hidegen sajtolt mogyoróolaj, hidegen sajtolt szőlőmagolaj.

2. nagy hiba, ha fekete kávéval vagy fekete teával együtt fogyasztod az olajat.

Nem tanácsos a hidegen sajtolt olajok fogyasztásával egyidőben kávézni vagy teázni. Ez nem azt jelenti, hogy le kell mondanod a kávézás/teázás vagy az olajozás örömeiről, csupán tarts be egy dolgot. Először fogyaszd el az olajat reggel, éhgyomorra és várj kb.20 percet, majd utána fogyaszd el a kávédat/teádat. Még jobb, ha előtte tudsz egy pár falatot reggelizni. Így a kávé nem gátolja az adott olaj értékes összetevőinek felszívódását.

3. nagy hiba, ha citrusfélékkel együtt fogyasztod az olajat.

A citrusfélékkel ugyanaz a helyzet, mint amit az előzőekben a kávénál, teánál leírtam – vagyis gátolhatják a felszívódást.

Látod, néhány aprónak tűnő dolog is mennyi mindent befolyásolhat!könyv hidegen sajtolt olajok

És ha tudnád, hogy még milyen sok apróság van, aminek ilyen nagy jelentősége van!

Ezekről is részletesen írtam az Olajozott egészség című könyvemben.

Kattints a képre és ismerd meg!

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .