Az allergia tüneteit biztosan jól ismeritek már. Ha vagytok olyan szerencsés helyzetben, hogy nem vagytok allergiásak semmire, akkor is van biztosan olyan a közvetlen környezetetekben, akinél fennáll ez a betegség. Én sajnos saját bőröm és közvetlen családtagjaimon is tapasztalom a kínzó tüneteket. Férjem gyerekkora óta allergiás a parlagfűre, számára az augusztus nem a nyári szabadságokkal egyenlő, hanem az orrfolyással, a tüsszögéssel, a piros-égő szemekkel és a rossz közérzettel.
Vagyis ez volt a helyzet mostanáig…
Arra gondoltam, hogy megosztom Veletek is azt a nagyszerű dolgot, ami ez évben történt Vele, hátha másnak is segítségére lehet. Ahogy már korábban is írtam Nektek, mi is napi szinten fogyasztjuk a hidegen sajtolt növényi olajokat. Férjem nagy kedvence a hidegen sajtolt tökmagolaj, melyből naponta 1 evőkanállal fogyaszt. Ebben az évben már szigorúan odafigyelt Ő is arra, hogy ne maradjon ki egy nap sem, sikerült is nem elhanyagolnia.
Ahogy közeledett az augusztus közepe (ekkor van a szülinapja és általában ekkorra már mindig eléri az összes tünet), elkezdtük beszerezni az ilyenkor szükséges szereket a patikában, hogy alkalomadtán kéznél legyenek. De ahogy teltek a napok azt vette észre, hogy közel sem jelentek meg a várt/nem várt tünetek. És nagy öröm, hogy most augusztus végén sem kínozza a korábban oly kellemetlen allergia.
Elkezdtem utánaolvasni a témának és számos olyan cikkel találkoztam, ahol az allergia, főleg a virágpor allergia leküzdésében jelentős szerepe van az erős immunrendszernek, mely nem más, mint a testünk védőbástyája. Nem tudom orvosi adatokkal alátámasztani, de a tények azt bizonyítják, hogy az immunrendszer erősítése jó út az allergiás tünetek leküzdésére.
Szeretnék még néhány jó tanácsot összegyűjteni Nektek azzal kapcsolatban, hogy mivel tudjátok még tovább erősíteni az immunrendszereteket, mellyel az allergiát, illetve más komoly betegségeket is legyőzhettek.
Az immunrendszer természetes módon történő megerősítéséhez az alábbi lehetőségeket ajánlom Nektek:
- Oda kell figyelni a táplálkozásra: ez az alap dolog, hiszen ha kerüljük a sok „műkaját” és figyelünk a megfelelő vitaminokban, ásványi sókban és nyomelemekben gazdag étkezésre, akkor immunrendszerünket erősítjük.
- A savanyú káposzta, a fokhagyma és a vöröshagyma fogyasztása szintén segítségünkre lehet. A káposzta segít kialakítani az egészséges bélflórát, a hagymák pedig csíraölő hatásúak, így segítenek a bélbaktériumok egyensúlyának rendezésében.
- Kevesebb húsfogyasztás: válasszunk inkább hüvelyeseket a hús helyett.
- Mozgás, vérkeringés javítása: az erős immunrendszerhez elengedhetetlen, hogy jó legyen a vérkeringésünk, hiszen sejtjeink így jutnak tápanyagokhoz és oxigénhez. Jó keringési rendszer szükséges a mérgek és a salakanyagok elszállításához is.
- Megfelelő mennyiségű és minőségű pihenés: fontos lenne napi 7-8 óra alvás, nyugodt pihenés. Vannak akik azt javasolják, hogy az áram főkapcsolóját is érdemes lekapcsolni éjszakára, hogy így csökkentsük az elektorszmogot. Kellemes lehet egy lazító növényi olajos masszázs vagy fürdő is.
- Pozitív gondolkodás: bár nem támasztható alá konkrét adatokkal, de számos szakértő erősíti meg, hogy a pozitív gondolatok erősítik az immunrendszert, sőt akár komoly (rákos) megbetegedések esetén is jótékony hatásúak lehetnek.
- Fontosak a természetes vitaminok, melyeket hidegen sajtolt növényi olajok segítségével is bevihetünk szervezetünkbe.
- Fontosak a megfelelő ásványi anyagok és nyomelemek, főleg a cink, a szelén, a kalcium és a magnézium, szakemberek szerint az allergia elleni küzdelemben kiemelkedő szerepük van.
- Többszörösen telítetlen zsírsavak fogyasztása, melyek a halolajban és a hidegen sajtolt növényi olajokban találhatók elősegítik a prosztagalndin E1 termelését, mely kiemelkedően fontos az allergiás reakciók csökkentése elleni küzdelemben.
Remélem segítettem Nektek abban, hogy megerősítsétek immunrendszereteket és elkerüljétek a betegségeket, akár a közelgő őszi-téli időszakban, akár pedig a jövő évi allergiás időszakban. Ne felejtsétek el azonban, hogy az immunrendszer erősítése nem megy egyik napról a másikra. Itt is, mint az élet sok más területén következetességre és kitartásra van szükség. A jó hír az, hogy a kezdeti nehézségek után már hamar megszokássá és a napi rutin részévé válnak ezek az apróságok és már csak azt veszitek észre, hogy egyre kevesebbszer lesztek betegek, jobb a közérzetetek, energikusabbak és lendületesebbek lesztek! 🙂