Egy kedves vásárlónk írt levelet néhány nappal ezelőtt. Arról számolt be, hogy 2,5 éves kislányának atópiás bőre van és már nagyon sokféle krémet és készítményt kipróbáltak, mikor eszébe jutott, hogy tesz egy próbát a hidegen sajtolt dióolajunkkal.
Levelében beszámolt arról, hogy fantasztikusan bevált számukra a dióolaj. Néhány nap alatt már érezhető volt a változás a kislány bőrén.
Őszintén örülök ennek az eredménynek és annak is, hogy megosztotta velünk a történetét.
Arra gondoltam, hogy veled is megosztom, hogyan alkalmazd a dióolajat akkor, ha ekcémára hajlamos, vagy esetleg atópiás bőröd van.
Ha érintett vagy a témában, akkor biztosan tudod, hogy ismerheted fel ezt a fajta problémát, de ha még nem sikerült azonosítani, akkor röviden beszéljünk arról, hogy mikor gyanakodj atópiára.
Az atópiás eckéma felismerése nem könnyű. Akkor gyanakodj, ha a bőr kipirosodik, hámlik vagy viszket. Kisebb korban szinte bárhol megtalálhatók ezek a foltok, később esetleg a hajlatokra koncentrálódhatnak.
Amit érdemes kipróbálni hámló, viszkető foltok esetén!
Saját tapasztalatból is meg tudom erősíteni, de vásárlóim is megteszik ezt a visszajelzéseikkel, hogy az egyik legjobb megoldás a hidegen sajtolt dióolaj. Fontos, hogy kizárólag hidegen sajtolt legyen, mert a hidegen sajtolás során nem használunk magas hőmérsékletet, nem adunk sót vagy egyéb más adalékanyagot az olajhoz, hanem a végeredmény tiszta, 100%-ban természetes hidegen sajtolt olaj lesz.
Akinek hajlamos a bőre ekcmára vagy atópiára, annak nem ajánlott a hosszú ideig tartó fürdőzés, hiszen ez feláztatja a bőrt. Válaszd inkább a zuhanyzást!
Ha lezuhanyoztál vagy lezuhanyoztattad a gyermeket, akkor ne töröld teljesen szárazra a bőrt, hanem hagyd egy kicsit nedvesen – talán úgy is hallottam már, hogy törölközőszárazra hagyd. Ez azért fontos, mert így jobban felszívódik a dióolaj.
Szóval fontos, hogy a dióolajat a még nedves bőrbe masszírozd be. Nem szükséges illatosítani, nyugodtan használd önmagában az olajat. Először csak egy kis mennyiséget önts a kezedbe és ha kevés, akkor még önts hozzá. Egyszerre ne vigyél fel nagyobb adagot!
Kend be vékonyan az érintett részeket! Néhány nap múlva érezni fogod a hatást.
Mit tegyél, ha nem tudod elviselni az olajat a bőrön?
Ilyen is előfordulhat, bár nekem még nem volt ilyen visszajelzésem. Ha irtózol attól, hogy a bőrödre kend önmagában az olajat, akkor azt javaslom, hogy valamilyen natúr krémbe keverd bele és azt használd. De itt tényleg figyelj oda, hogy a krém natúr legyen.
Mit tehetsz még az ekcéma, atópia ellen a külső kezelésen kívül?
Amikor a kislányom kicsi volt és szenvedtünk a piros, viszkető foltoktól, akkor egy természetgyógyász hölgy azt javasolta nekem, hogy a külső alkalmazáson kívül, belsőleg is fogyassza rendszeresen a kislányom a hidegen sajtolt dióolajat.
A doktornő javaslata ugyanis az volt, hogy nem elég csak külsőleg hidratálni a bőrt, sokat jelent a belső hidratálás, táplálás is. A hidegen sajtolt dióolajunk közel 90%-ban telítetlen zsírsavakat tartalmaz, valamit megtalálható benne az E-vitamin is, így nagyon jót tesz a bőr, a haj és a körmök egészségének is.
Belsőleg felnőtteknek 1 evőkanállal, gyerekeknek pedig 1 teáskanállal javasolok naponta.
Hogyan fogyaszd a hidegen sajtolt dióolajat?
A legjobb, ha kúraszerűen fogyasztod, amit azt jelenti, hogy minumum 3 hónapon keresztül minden nap elfogyasztod az ajánlott napi mennyiséget (felnőtteknek 1 evőkanál, gyerekeknek 1 teáskanál).
A legjobb az, ha reggel, éhgyomorra tudod meginni az olajat, majd vársz 15-20 percet és ezután reggelizel, kávézol, teázol.
Ha nem megy éhgyomorra, akkor illeszd be a reggelidbe, de arra nagyon figyelj, hogy az ételt már ne melegítsd az olajjal együtt. Ez azért nagyon fontos, mert mi a dióolajat hidegen sajtoljuk, azaz nem alkalmazunk magas hőmérsékletet a készítés során, így tudjuk megóvni az értékes összetevőket. Te is vigyázz rá és hidegen fogyaszd!
Nálunk tökéletesen bevált a reggeli olajfogyasztás úgy, hogy a gyerekek 1 teáskanálnyi olajat önmagában lenyelnek és isznak rá egy korty vizet. Pikk-pakk megvan és nincs olajos állag, nincs rossz íz, nincs nyafogás és nincs probléma! 🙂