Bőrápolási kisokos – természetes alapanyagokkal 1.

A nyár beköszöntével egyre kevesebb ruhára van szükségünk, szívesen bújunk bele rövidebb pólókba, sortokba, esetleg szoknyákba.

Ezzel azonban együtt jár az is, hogy egyre nagyobb felületet mutatunk meg a bőrünkből.  A tél azonban nyomot hagyhat a bőrön. Főleg akkor, ha érzékeny, száradásra, hámlásra hajlamos.

Ha szeretnéd egy kicsit megerősíteni, szebbé tenni a bőrödet, vagy csak egy kis extra kényeztetésre vágysz, akkor neked szól ez a sorozat.

Arra gondoltam, hogy segítek neked abban, hogy mit tehetsz bőröd egészségéért és szépségéért és hogyan illesztheted be ebbe a folyamatba a hidegen sajtolt olajokat.

1. lépés a bőr alapos tisztítása, bőrradírozás hidegen sajtolt olajokkal

Sokan ódzkodnak a bőrradír használatától, pedig jó ha tudod, hogy a legdrágább bőrfeszesítő krémek sem érnek sokat, ha előtt nem tisztítod meg alaposan a bőröd.

Miért van szükség a bőr radírozására?

Elsősorban azért, mert a bőrradírozásnak köszönhetően el tudod távolítani az elhalt hámsejteket a bőrödről. Így több oxigénhez jut a bőröd, frissebb és szebb is lesz. A bőrradírozás során tehát megszabadulhatsz az elhalt hámsejtektől és nagyon hamar érzeni fogod, hogy a bőröd puhább és selymesebb lesz.

A bőrradírok között is vannak különbségek, ezért érdemes alaposan tájékozódni!

Ha te eddig még soha nem próbáltad a bőrradírozást, akkor azt javaslom, hogy egy enyhébb, kevésbé szemcsés bőrradírt válassz. Csak azért, hogy tapasztalatot szerezz és nehogy felsértsd a bőrödet a durvább szemcséjű bőrradírokkal.

Hoztam is két nagyon egyszerű, otthon elkészíthető receptet, mellyel nyugodtan belevághatsz a kísérletezésbe.

Szóval, ha még kezdő vagy a bőrradírozás terén, akkor próbáld ki a kávézaccos testradírt!

Tegyél egy kis tálba kávézaccot (azért ezzel érdemes kezdeni, mert ennek nem olyan durvák a szemcséi), majd apránként adj hozzá hidegen sajtolt dióolajat.

kávézaccosbőrradír

A lényeg, hogy krémes állagot kapj! Ha úgy érzed, hogy kész vagy, akkor mindenképpen próbáld ki egy kis helyen, például a kézfejeden, hogy mennyire dörzsöl. Ha úgy érzed, hogy nagyon durva lett, akkor keverj hozzá még egy kis hidegen sajtolt dióolajat.

Ha már gyakorlottabb vagy és a bőröd is hozzászokott a bőrradírozáshoz, akkor jöhetnek a következő változatok.hidegen sajtolt olajok

Tegyél egy tálba 2 evőkanál barna cukrot és 1 evőkanál hidegen sajtolt dióolajat (katt ide érte). Keverd össze alaposan és kész is vagy.

De használhatsz a cukor helyett sót is, annak kisebbek a szemcséi, illetve nagyon jó megoldás lehet még a zabkorpa is.

Zabkorpás bőrradír:

  • 2 evőkanál zabdara
  • 2 evőkanál zabkorpa
  • 1 teáskanál só
  • 1 evőkanál natúr joghurt

Ha nagyon érzékeny a bőröd, vagy az arcodon szeretnéd használni, a sót akár ki is hagyhatod, hiszen a zabdara és a zabkorpa is hatékonyan fellazítja és eltávolítja a megvastagodott, elhalt hámréteget.

De hoztam még egy dekoltázsra való szuper változatot is! A dekoltázs bőre vékonyabb, érdemes óvatosan bánni vele!

Bőrradír dekoltázsra

A barna cukor megszabadítja a bőrt az egyenetlen, elhalt rétegektől, ezáltal puhává és simává varázsolja a felületét. A hidegen sajtolt dióolaj és a kamilla megnyugtatja a gyulladt, pattanásos, irritált bőrfelszínt.

Van még egy bőrtípus, ahol nagyon hasznos a bőrradírozás. Ez pedig a száraz, hámló bőr. Tudom, hogy elsőre azt gondolnád, hogy nem szabad a hámló bőrt tovább kínozni, hiszen így is előfordul, hogy fáj vagy kellemetlen, de hidd el, hogy a következő bőrradír természetes összetevőinek köszönhetően megszabadulhatsz a száraz bőrdaraboktól.

Bőrradír száraz, hámló bőrre

Ha túl keménynek érzed a keveréket, akkor adhatsz hozzá egy kevés vizet. A hidegen sajtolt dióolaj (katt ide érte) E-vitamin tartalmának és magas telítetlen zsírsavtartalmának köszönhetően segíthet a bőröd táplálásában. Ugyancsak ebben lehet segítségedre a méz is, sőt ezen felül még a gyulladásra hajlamos, pattanásos bőrre is jótékony lehet.

Mikor és hányszor kell radírozni a bőrt?

Ezek a leggyakoribb kérdések, melyekkel találkozom, ha a bőrradírozás szóba kerül.

Nos, itt is érvényesül, hogy a kevesebb néha több. Nem szabad és nem szükséges minden nap vagy két naponta radírozni a bőrt. Én azt javaslom, hogy a kezdeti időszakban hetente, majd később kéthetente alkalmazd a bőrradírodat.

Ha otthon készíted el (már pedig miért ne tennéd, hiszen szeretnéd elkerülni a káros anyagokat), akkor jobb, ha egyszerre kisebb mennyiségeket készítesz és így biztosan nem romlik meg. Ha mégis több sikerült, mint amennyit gondoltál, akkor tartsd hűtőszekrényben.

Hogy használjam a bőrradírt?

A bőrradírt a legjobb ha zuhanyzás előtt vagy közvetlenül a zuhanyzóban használod. Nedves bőrön is alkalmazhatod, de ne zuhanyzás közben, mert akkor egyből lemosod a bőrradírt.

Szóval vegyél ki a tálkából egy keveset és kezdd el körkörös mozdulatokkal bedörzsölni. 2-3 perc elegendő lehet. Érezni fogod, ahogy a dörzsöli a bőrödet és felpezsdül a vérkeringésed.  🙂

Ha kész vagy, akkor meleg vízzel öblítsd le a bőrödet és kész is vagy!

A következő részben fogok írni a bőr bőrradírozás utáni természetes táplálásáról! Tarts velem akkor is!

A második részt, a természetes bőrápolásról/testápolásról ide kattintva olvashatod => Bőrápolási kisokos – természetes alapanyagokkal 2.

Ha kérdésed lenne, akkor fordulj hozzám bizalommal akár itt hozzászólásban, akár e-mailben!

De böngéssz nyugodtan az oldalon is, közel 300 bejegyzés közül válogathatsz. Használd a jobb felső részen található keresőt, vagy a jobb oldalon található tartalomjegyzéket! 🙂

Ha szeretnél hasonló témájú cikkeket olvasni, akkor iratkozz fel heti hírlevelünkre, melyhez most ajándék Növényi olaj kisokost is küldünk!

Hidegen sajtolt olajok felhasználása

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .