Depresszió ellen hidegen sajtolt dióolaj!

Ha itt vagy és a depresszió témájában keresgélsz a neten, akkor neked már nem kell bemutatni a depresszió tüneteit, ezért nem is húzom az időt velük.

Ebben a bejegyzésben inkább arra szeretnék neked választ adni, hogy javasolható-e, illetve használható-e a hidegen sajtolt dióolaj az enyhébb depresszió kezelésében. Olvass tovább!

A depressziót kísérő rosszkedv, lehangoltság és motiválatlanság oka lehet az idegrendszer zavara is. Nem vagyok orvos, nem is szeretnék orvosi diagnózisba kezdeni, de ha úgy érzed, hogy:

  • szinte semmihez nincs kedved
  • szinte semmi nem dob fel
  • állandóan levertnek érzed magad
  • nem nagyon találod a célod, akkor

érdemes egy próbát tenned a hidegen sajtolt dióolajjal. A hidegen sajtolt dióolaj ugyanis számos szakértő szerint rengeteg telítetlen zsírsavat tartalmaz. Amit mi sajtolunk a sajtoló üzemünkben azt be is vizsgáltattuk, hogy lássuk az igazat. Az eredmény csodálatos lett, hiszen saját sajtolású dióolajunk 89,3% telítetlen zsírsavat tartalmaz.

Mi az összefüggés a telítetlen zsírsav és az idegrendszeri zavar között?

A telítetlen zsírsavak rendkívül fontosak a szervezet számára – így az idegrendszer megfelelő működése szempontjából is kiemelkedőek. A hidegen sajtolt olajokban – köztük a dióolajban is – olyan telítetlen zsírsavak találhatók, melyek egy része esszenciális zsírsav. Ez azt jelenti, hogy az ilyen zsírsavakat a szervezet nem képes önállóan előállítani, ezért annak beviteléről neked kell gondoskodni, mégpedig étkezéseid során.

Érted már?

Dióolaj => kiváló minőségű, értékes telítetlen zsírsavak => egészségesebb idegrendszer => nyugodtabb pillanatok!

A hidegen sajtolt dióolaj rendszeres fogyasztásával tehát hozzájárulhatsz ahhoz, hogy idegrendszered megfelelően működjön, így te magad is kiegyensúlyozottabb legyél.

Hogy fogyaszd a hidegen sajtolt dióolajat?

Kétféle módszert is mondok neked. Az egyik, hogy ételeidhez hozzáadod. De nagyon figyelj, hogy még csak véletlenül se forró ételhez add hozzá, illetve ne melegítsd fel az ételt, ha már hozzáadtad a dióolajat. Sőt, magát a dióolajat se melegítsd fel soha.

Amit javaslok, hogy add hozzá inkább a reggelidhez, egy joghurthoz például, vagy készíts a felhasználásával finom szendvicskrémeket, pástétomokat. De ugyanúgy használhatod a bolti öntetek helyett salátákra vagy akár sült húsok utóízesítésére is!

A lényeg, hogy ne hevítsd!

A másik módja a hidegen sajtolt dióolaj rendszeres fogyasztásának az, ha kúraszerűen beilleszted a reggeleidbe. Minden reggel, mikor felkelsz, még éhgyomorra fogyassz el belőle 1 evőkanálnyi mennyiséget. Egy kúra legyen minimum 3 hónapos!

Ennyi, ilyen egyszerű! Csupán egyetlen kanál és máris rengeteg értékes zsírsavhoz juttattad hozzá a szervezetedet!

Amire figyelned kell, hogy az olaj elfogyasztása után közvetlenül ne igyál fekete teát vagy fekete kávét és kerüld a citrusféléket. Ha teheted idd meg először a dióolajat, majd várj 20-25 percet és reggelizz néhány falatot, majd utána kávézz/teázz a jobb felszívódás érdekében.

Mire figyelj még oda, ha szeretnéd kipróbálni a hidegen sajtolt dióolajat?

Soha ne vásárolj olyan helyen, ahol nem tudod leellenőrizni a minőséget. A boltokban nagyon sokféle olajat találhatsz, nagyon sokféle áron. Nem szeretnék senkinek a pénztárcájában kotorászni, de arra fel kell hívnom a figyelmedet, hogy a túl olcsó olaj soha nem tükrözi a jó minőséget. Tapasztalatból tudom, hiszen mi magunk is készítünk hidegen sajtolt dióolajat, hogy nem lehet 100%-osan tiszta olajat olyan olcsón adni, mint ahogy egyes boltok kínálják.

Egy liter dióolajhoz körülbelül 3 kg dió szükséges. Mi az olajainknál nem használunk semmilyen mechanikai szűrést, csupán ülepítést, mely során azért keletkezik némi veszteség az átfejtés miatt. Ezzel csak azt szeretném megmutatni neked, hogy bizony van egy határ, ami alatt nem tudom elhinni, hogy a kínált olaj valóban 100%-ban tiszta, első sajtolású olaj.

Mi azt valljuk, hogy inkább kevesebbet értékesítünk, de akkor az valóban kiváló minőségű legyen.

Azzal is tisztában kell lenned, hogy néhol az olajos magokat felhevítik a sajtolás előtt és úgy teszik bele a sajtoló gépekbe. Mi ezt sem alkalmazzuk, hiszen a hidegen sajtolásnak pont az a lényege, hogy hidegen sajtolunk, azaz nem hevítjük sem a magokat, sem az olajat (hozzáteszem, hogy sokan a hevítést is nagyobb kihozatal, nagyobb mennyiség miatt alkalmazzák és így olcsóbban tudják kínálni az olajat).

Szóval legyél körültekintő és mindig kérdezz, érdeklődj a kiválasztott olajról!

 

Ha szeretnél első kézből, közvetlenül a sajtoló üzemünkből 100%-osan tiszta hidegen sajtolt olajat, akkor keresd webáruházunkban. Kattints a képre és már ott is vagy!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .