Mivel eddig csak a tökmagolajról beszéltünk, szóljon most ez a bejegyzés a nem kevésbé fontos dióolajról.
A dióolaj sötét sárga színű, dió aromájú és kissé fanyar, de nagyon finom növényi olaj. Elsősorban salátákhoz, levesekhez és szószokhoz használják. Saláták közül főleg a céklához illik.
A dióolajjal kapcsolatos legkorábbi információk egyike arról számol be, hogy az ókori Egyiptomban a múmiák bebalzsamozásához készítettek belőle balzsamot.
A dióolaj ugyanis jó hatású a bőrre és késleltetheti az öregedését.
Manapság már felfedezték, hogy a bőrápolás területén is nagyon jó eredmények érhetők el. Bőrirritációk, bőrszárazság esetén nagyon jó, ha van kéznél dióolajunk, hisz ha kirepedezik az ajkunk néhány csepp ebből a kellemes zamatú olajból megoldhatja a problémát.
Hogy miért segíthet ilyen esetekben a dióolaj?
A titok a bizonyított E-vitamintartalmában rejlik (saját sajtolású dióolajunk laboratórium által bevizsgált, így bizonyítottan tartalmaz E-vitamint. Kattints ide és tudj meg többet!).
Többféle bőrirritáció esetén is jól használható, így az ezzel készült gyógykrémek és kozmetikai készítmények kifejezetten jót tesznek a bőrnek. Ezért szokták szappanok, samponok és napozókrémek adalékanyagaként is felhasználni.
Az olajoknak az emberi szervezetre gyakorolt hatását általában úgy szokták lemérni, hogy összetételükben milyen arányban szerepelnek telítetlen és többszörösen telítetlen zsírsavak.
Minél magasabb ez az arány, annál egészségesebb az olaj.
A dióolaj vizsgálata során egy akkreditált laboratórium (EMI-TÜV SÜD) megállapította, hogy ebből a szempontból az általunk készített GastrOlaj dióolaj kiemelkedő jelentőségű és rendkívül egészséges, hiszen közel 90% a telítetlen zsírsav aránya.
Ezeket olvastad már?
Üdvözöllek!
A hidegen sajtolt olajok lelkes kutatójaként szeretném megmutatni neked, hogy milyen sokoldalúan felhasználhatók a hidegen sajtolt olajok, mennyi jótékony hatásuk van és milyen sokrétűen beilleszthetők a hétköznapjaidba.
A cél, hogy megőrizzük egészségedet!
Azért, hogy hiteles információkat adhassak neked, folyamatosan konzultálok szakemberekkel, rengeteget olvasok és képzem magam. Nemrég elvégeztem egy Életmód- és Táplálkozási Tanácsadó képzést, így már szélesebb körben is segíteni tudok neked egészséged megőrzésében.