Hidegen sajtolt növényi olajok a mindennapjainkban

A hidegen sajtolt növényi olajok már régóta a mindennapjaink részét képezik. Nem telik el úgy nap, hogy ne fogyasztanánk vagy használnánk őket.

Igen, jól olvastad!

Nem csak salátákra és ételekhez adagolva lehet fogyasztani a hidegen sajtolt olajokat, hanem egyéb felhasználási módjai is vannak.

Ezeket gyűjtöttem össze ebben a bejegyzésben!

Mielőtt belevágnánk a részletekbe elmondom, hogy nekem mit jelentenek a hidegen sajtolt olajok.

Lassan 5 évvel ezelőtt készült nálunk az első pár csepp hidegen sajtolt olaj. Akkor még csak azt tudtam, vagy inkább csak éreztem, hogy nagyon fontos dolog van készülőben. Éreztem valahol legbelül, hogy ami akkor elkezdődött az rajtunk kívül még nagyon sokaknak lesz fontos.

Később ez az érzés erősödött bennem, hiszem ahogy folyamatosan írtam a bejegyzéseket erre az oldalra, készítettem a különböző anyagokat és sajtoltuk a hidegen sajtolt olajokat, egyre több visszajelzést kaptunk. Olyan visszajelzéseket, melyek megerősítették bennem a kezdeti érzést.

Sokan számoltak be arról, hogy a rendszeres fogyasztás során milyen pozitív hatásokat értek el, illetve nagyon sokan voltak azok, akik külsőleg használták és úgy vált be nekik.

Igen, jól olvasod! A hidegen sajtolt olajoknak nem csak az a szerepük, hogy salátáinkat ízletesebbé tegyék, hanem ennél sokkal több. Tele vannak értékes összetevőkkel, melyek mind hozzájárulhatnak szervezeted egészségének megőrzésééhez.

Milyen szerepe lehet hát a hidegen sajtolt olajoknak hétköznapjainkban?

  1. Belsőleg napi rendszerességgel fogyasztva segíthetik szervezeted egészséges működését.
  2. Külsőleg alkalmazva segíthetnek számos bőrproblémán, bőrbetegségen, illetve a lehető legtermészetesebb módon ápolhatják a bőrt.

Mit jelentenek pontosan ezek a kifejezések?

Belső fogyasztás.

Ezalatt azt értem, hogy napi rendszerességgel elfogyasztasz egy evőkanállal (gyerekek 1 teáskanállal) az általad választott hidegen sajtolt olajból. Csak úgy önmagában, legjobb, ha reggel, éhgyomorra teszed mindezt.

Azzal, hogy rendszeresen fogyasztod az olajokat, rendkívül sok értékes anyaghoz juttatod hozzá a szervezeted, köztük a valóban fontos telítetlen zsírsavakhoz. Szakirodalmak bizonyítják, hogy a telítetlen zsírsavak hiánya számos egészségügyi problémát okozhat. Ha azonban odafigyelsz, hogy naponta vegyél magadhoz jó minőségű telítetlen zsírsavat, akkor sokat tehetsz:
– szív- és érrendszeri megbetegedések elkerüléséért
– neurológiai megbetegedések elkerüléséért
– daganatos megbetegedések elkerüléséért

A napi ajánlott mennyiség olajonként általában 1 evőkanál a felnőtteknek és 1 teáskanál a gyerekeknek. Érdemes azonban tájékozódni akkor, ha kiválasztottad a számodra megfelelő olajat, mert van olyan olaj (mint például a hidegen sajtolt barackmagolaj), melyből csupán 1 teáskanál javasolt a felnőtteknek és 1 mokkáskanál a gyerekeknek.
Akkor is légy óvatos és körültekintő, ha rendszeresen gyógyszert szedsz. Ilyen esetben mindig egyeztess kezelőorvosoddal.

Külső felhasználás: a hidegen sajtolt olajok külső felhasználásának rendkívül sokféle lehetősége van.

A legegyszerűbb és személy szerint nekem a legnagyobb kedvencem az, amikor testápoló helyett használjuk. Gondolom nem kell neked sem bemutatnom, hogy mennyi káros anyag van a bolti készítményekben. Ha egy kicsit is követed a híreket, akkor már biztosan találkoztál ezzel a témával.
A hidegen sajtolt olajok közül a hidegen sajtolt barackmagolajat vagy  a hidegen sajtolt dióolajat nyugodtan használhatod önmagában is testápolóként.

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak ezekkel az olajokkal. Két kislányom érzékeny, ekcémára hajlamos bőrrel született és a problémák (viszkető, pirosodó bőr) szépen lassan eltűntek, ahogy elkezdtük használni a hidegen sajtolt olajokat a testápolók helyett.
Zuhanyzás/fürdés után alkalmazzuk, a még nedves bőrbe masszírozzuk be. Tavalyi évünk egyik nagy újítása volt, amit a lányok imádtak, hogy egy egyszerű olajsprayt töltöttünk meg olajjal és úgy spricceltük az olajat fürdés után. Könnyen felvihető volt, nem adagoltunk belőle sokat és szépen felszívódott.

Nagyon jó alkalom ez arra is, hogy ha például nehezen alszik el a gyermeked, akkor teszel az olajba néhány csepp levendula illóolajat és azzal masszírozod be a bőrét. Nyugtató hatását akár te magad is élvezheted egy-egy stresszes nap után.

Ezen felül használhatod az olajokat masszázsolajként, itt is adhatsz hozzá illóolajat az alkalomnak megfelelően – ha frissülni vágysz, akkor olyan illóolajat válassz, ami ebben segít, ha inkább megnyugodnál, akkor pedig olyat.

Készíthetsz belőle bőrradírt is. Barna cukor hozzáadásával a legtermészetesebb készítményt tudod otthon előállítani a fürdőszobádban.

Felhasználhatod őket hajproblémák esetén is. Korpásodásra hajlamos fejbőrbe masszírozz néhány cseppet hajmosás előtt fél órával. Nagyon száraz hajvég esetén pedig masszírozz a hajvégekben néhány cseppet.

Készíthetsz pakolásokat is, hiszen a hidegen sajtolt olajok E-vitamin tartalmuk miatt rendkívül jó hatással vannak a bőrre. Ránctalanító, bőrfeszesítő és tápláló pakolások alkalmával egyaránt jó szolgálatot tehetnek.

Látod mennyi mindenre használhatod őket?

Melyikkel kezded?

Ha inkább informálódnál először, akkor ajánlom figyelmedbe ajándék kiadványunkat, melyet az alábbi képre kattintva tölthetsz le!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .