Így fogyaszd a kendermagolajat!

Az egyik leggyakoribb kérdés, ami hozzám érkezik a következő: hogyan fogyasszam az olajakat?

Most épp a kendermagolajjal kapcsolatban kérdeztek, vagyis pontosabban azzal kapcsoaltban, hogyan kell, hogyan érdemes fogyasztani a kendermagolajat.

Most összefoglalom neked mindazt, amit a kendermagolaj fogyasztásával kapcsolatban tudnod kell! 🙂

Az első és legfontosabb dolog, amit tisztáznunk kell, hogy ha bármilyen pozitív hatást vársz is a kendermagolajtól, akkor a csakis hidegen sajtolt kendermagolajat válassz! Ez a készítés mód eredményezi ugyanis a legértékesebb olajat. Mégpedig azért, mert a sajtolás során nem éri magas hőmérséklet a magokat, így nem sérülnek az értékes összetevők.

Ha kíváncsi vagy, hogy milyen pozitív hatásai lehetnek a kendermagolaj fogyasztásának, akkor kattints ide és olvasd el ezt a korábbi bejegyzésemet.

Szóval most már tudod, hogy melyik fajta kendermagolajat kell választanod, így áttérhetünk arra, hogy mire érdemes figyelned.

Olajozott egészség

Így fogyaszd a kendermagolajat!

A kendermagolaj fogyasztásának kétféle módját szoktam ajánlani: az egyik a kúraszerű fogyasztás, a másik pedig az ételekhez való adagolás.

A kendermagolaj kúraszerű fogyasztása

A kúraszerű fogyasztás alatt azt értem, hogy egy meghatározott ideig, rendszeresen fogyasztod az adott olajat. A kendermagolaj esetében ez azt jelenti, hogy minden reggel, éhgyomorra elfogyasztasz 1 evőkanál olajat. Ez az ajánlott fogyasztási mennyiség felnőtteknek. Gyerekeknek naponta 1 teáskanálnyi mennyiség ajánlott.

Természetgyógyászok javaslata alapján azt tudom tanácsolni neked, hogy egy kúra időtartama legalább 3 hónap legyen. Ezalatt az idő alatt fontos, hogy következetes legyél és minden nap fogyaszd el az ajánlott mennyiséget.

Amire még érdemes odafigyelned az, hogy az olaj elfogyasztása után várj körülbelül 15-20 percet és csak ezután reggelizz. Ha kávézol, teázol reggelente, akkor ennek elfogyasztásával is várd ki ezt a kis időt – a jobb felszívódás érdekében.

Ha nem bírod önmagában meginni a kendermagolajat, mert például nem bírod önmagában az olajos állagot, vagy nem szereted a kendermagolaj ízét, akkor nyugodtan igyál egy korty vizet vagy valamilyen gyümölcslevet az olajra. Csak itt is figyelj oda, hogy ne citrusféle legyen – a jobb felszívódás érdekében.

A kendermagolaj ételekhez való adagolása

Ha semmilyen formában nem tudod önmagában meginni az olajat, akkor sem kell lemondani az értékes összetevőiről, pozitív hatásairól.

Ebben az esetben azt szoktam javasolni, hogy add hozzá a reggelidhez, hiszen így már a napod is energikusabban, egészségesebben fog indulni. Ha eddig még nem reggeliztél, akkor mindenképpen próbáld meg beiktatni a mindennapjaidba, hiszen számos orvosi ajánlás szól arról, hogy a reggelivel sok betegség megelőzhető (elsősorban például a cukorbetegség).

A reggeli fontosságáról, illetve szervezetedre gyakorolt jótékony hatásairól ebben a korábbi bejegyzésemben írtam. Kattints ide és olvasd el!

Szóval, ha ételeidhez szeretnéd adni a kendermagolajat, akkor azt javaslom, hogy csempészd bele a reggelidbe, például így:

  • keverd bele egy natúr joghurtba és tegyél bele friss vagy aszalt gyümölcsöt
  • készíts egy szelet pirítóst teljes kiőrlésű pékáruból és csepegtesd rá az olajat
  • készíts szendvicskrémet és keverd bele a kendermagolajat (ilyenkor úgy érdemes, hogy kiveszel annyit a szendvicskrémből, amennyit biztosan megeszel és abba keverd bele a napi adagodat – így biztosan elfogyasztod)
  • tedd bele turmixba – legyen akár zöld vagy akár gyümölcsös turmix
  • zabkásába is nyugodtan belekeverheted közvetlenül a fogyasztás előtt

A lehetőségeknek csak a fantáziád szab határt. A lényeg, hogy ne hevítsd az ételt az olajjal együtt, azaz mindig csak közvetlenül a fogyasztás előtt add hozzá. Ez azért fontos, mert a készítés során sem éri magas hőmérésklet az olajat, ezért te se károsítsd a hevítéssel az értékes összetevőket.

Végére is értünk a mai bejegyzésemnek, most már tudod, hogy hogyan érdemes fogyasztanod a kendermagolajat. Ha pedig szeretnél többet megtudni a hidegen sajtolt olajokról, akkor olvasd el az Olajozott egészség című könyvem!

Olajozott egészség

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .