Immunerősítés olajokkal 3.

kivisturmixlenmagolajjal

Itt a 3. nap és az újabb recept! 🙂

Kivis zöld csoda

2 kivi

2 zöld alma

kis darab gyömbér reszelve

1 evőkanál hidegen sajtolt lenmagolaj

3 dl víz

Az elkészítés: hámozd meg a kivit és az almát és szeld kisebb darabokra, majd tedd a turmix pohárba. Hámozd meg a gyömbért is, majd reszeld le. Ha még nem ismered a gyömbér ízét, akkor először óvatosan adagold hozzá, mert elég intenzív íze van. Először csak egy kicsit tegyél bele és kóstold meg. Nyugodtan ki is hagyhatod, ha úgy érzed, hogy nem ízlik.

lenmagolaj
GastrOlaj hidegen sajtolt lenmagolajunkért kattint ide!

Add hozzá a hidegen sajtolt lenmagolajat és a vizet és turmixold össze.

Ha úgy érzed, hogy a turmixod egy kicsit sűrű, akkor nyugodtan emelj a víz mennyiségén. Nem biztos, hogy pontosan ugyanakkora kivit vagy almát választasz, mint én, ezért lehet, hogy sűrűbb állagot kapsz. Ha darabos marad a turmixod, akkor próbáld egy kicsit tovább turmixolni.

Miért érdemes kivit fogyasztani?

A kivi lehetséges egészségügyi előnyei közé tartozik a bőrtónus javítása, a vérnyomás csökkentése, valamint a szívbetegség és az agyérgörcs megelőzése is.

Létfontosságú tápanyagokat tartalmaz, mint az E-vitamin, a réz, a K-vitamin, a kolin, a magnézium és a foszfor. Szakemberek szerint a kiviben több a C-vitamin, mint a legtöbb más gyümölcsben.

A zöldségek és gyümölcsök fogyasztását már régóta összefüggésbe hozzák a szívbetegség, a diabétesz, a rák és más betegségek csökkent kockázatával. Több kutatás is kimutatta, hogy a kivihez hasonló növényi élelmiszerek az elhízás és az általános halálozás kockázatát is csökkentik.

A kutatások szerint a kivi fogyasztása alvászavarban szenvedő felnőttek esetében javítja az elalvást, az alvás időtartamát és hatékonyságát. Rost- és káliumtartalma segíti a szív egészségét. Magas káliumtartalma ellensúlyozza a nátrium káros hatásait a szervezetünkben.

A székrekedés megelőzésében is hasznát veheted: számos kutatás bizonyítja, hogy a kivi enyhe hashajtó hatással rendelkezik, ezért a székrekedéstől szenvedő idős betegek étrend-kiegészítőként is fogyaszthatják.

A szívbetegeknek leggyakrabban felírt béta-blokkoló gyógyszerek megemelhetik a vér káliumszintjét. Éppen ezért béta-blokkoló szedése alatt csak mértékkel szabad magas káliumtartalmú élelmiszereket, például banánt vagy kivit fogyasztani. Ha valakinek nem tökéletes a veseműködése, a túl nagy mennyiségű kálium fogyasztása káros következményekkel járhat számára.

 

Hidegen sajtolt lenmagolaj jótékony hatásai

A lenmagolaj az egyik legtisztább és a legtöbb esszenciális zsírsavat tartalmazó növényi olajok egyike.

  • gazdag A-B-C-D- és E- vitaminokban
  • kálium, foszfor, magnézium, kalcium, kén, vas, cink, mangán, szilícium, réz, nikkel, kobalt, jód természetes forrása
  • természetes úton csökkenthető vele a vérsűrűség
  • megszüntetheti a székrekedést, szabályozhatja és rendszeressé tehetei a bélmozgást
  • az olajban található kéksav-glikozidák miatt gyulladásos betegségek kezelésére alkalmas lehet (ízületi gyulladások, gennyes-fekélyes sebek), mert lokálisan tágíthatja az ereket és lazíthatja a szöveteket
  • izomláz, izomfájás enyhítésére is ajánlott
  • rovar- és méhcsípés helyét bekenve, a lenmagolaj kiszívja a mérget a szervezetből

Kattints a képre és ismerd meg hidegen sajtolt olajainkat!

webaruhaz_gastrolaj

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .