Van az a helyzet, amikor segítségre van szükség és van az a helyzet, amikor nem szívesen nyúlsz egyből gyógyszerekhez.
Az emésztési probléma, főleg a gyerekek emésztési problémája szerintem pont egy ilyen helyzet.
Nagyon nehéz látni a gyermekedet, mikor szenved például a szorulástól. Azt jól tudod, hogy nem szabad állandóan hashajtót adni, mert könnyedén hozzászokhat a szervezet és utána már nem fog tudni anélkül működni.
Ilyenkor jön jól egy természetes és kíméletes eszköz, ami megoldást jelenthet erre a problémára – ilyenkor érdemes kipróbálni a hidegen sajtolt lenmagolajat!
Hogyan? Erről írtam ma neked! Olvass tovább! 🙂
Nemrég egy anyuka kért tőlem segítséget, mert kisfia már régóta szenved szorulástól. Nem szeretett volna egyből hashajtók után nyúlni, mert a gyerekorvos is felhívta a figyelmét arra, hogy a túl hosszú ideig tartó alkalmazás szintén panaszokat okozhat a későbbiekben.
Ezért is döntött úgy, hogy először megpróbál természetes segítséget keresni és ha nem talál, akkor csak később próbálkozna hashajtóval.
Így jutott el hozzám és olvasott a hidegen sajtolt lenmagolajról. Mikor elküldtem neki az első csomagot, akkor megígérte, hogy mindenképpen visszajelez arról, hogy vált be náluk.
A héten fel is hívott és örömmel újságolta, hogy nagyon jó tapasztalatokat szereztek a lenmagolajjal kapcsolatban. Kisfia gond nélkül elfogyasztja minden nap és néhány nap után már érződött a hatása.
Ha esetleg te vagy a családodban valaki hasonló problémával küzd, akkor érdemes tovább olvasni, mert szeretném megosztani veled, hogy mire is kell odafigyelni a lenmagolajjal kapcsolatban.
Hogyan fogyaszd a lenmagolajat emésztésre?
A legjobb, ha kúraszerű fogyasztásban gondolkodsz. Ez azt jelenti, hogy 3 hónapig minden nap, reggel éhgyomorra elfogyasztasz egy evőkanál hidegen sajtolt lenmagolajat (gyerekek esetében az ajánlott napi fogyasztási mennyiség egy teáskanál).
Az olaj elfogyasztása után várj körülbelül 20-25 percet és csak ezután reggelizz. Ha rendszeresen fogyasztasz kávét vagy teát, akkor azzal is várd meg ezt a 20-25 percet a jobb felszívódás érdekében.
Ha nem tudod önmagában elfogyasztani a lenmagolajat, akkor keverd bele az ételeidbe. Legjobb választás erre a reggeli, ami lehet zabkása, natúr joghurt, turmix vagy bármi más, amit szívesen fogyasztasz. A lényeg, hogy ne melegítsd az ételt az olaj hozzáadása után.
Milyen lenmagolajat válassz?
A lenmag értékes összetevői legjobban a hidegen sajtolt lenmagolajban találhatók meg. Ez egy eljárás, mely során úgy sajtoljuk ki a lenmagokból a lenmagolajat, hogy nem melegítjük/hevítjük sem a magot, sem az olajat. Ez azért fontos, mert a magas hőmérséklet károsíthatja az értékes összetevőket.
A GastrOlaj lenmagolaj kizárólag hidegen sajtolással készül, mert úgy gondoljuk, hogy így tudunk egy igazán értékes és jó minőségű olajat előállítani, ami segíthet neked emésztési problémák esetén.
Érdemes elővigyázatosnak lenni, mert a boltok polcain nagyon sokféle lenmagolajat találhatsz. Óvva intelek a túl olcsó változatoktól, mert azok általában melegen sajtolt olajok, ami azt jelenti, hogy a sajtolás során melegítik, pirítják a magokat. A magas hőmérséklet hatására több olajat tudnak kinyerni egy adott mennyiségű magból, ezért olcsóbban is tudják értékesíteni. Ez a tényező jelentősen befolyásolja az egyes fatják árait.
Válaszd inkább a hidegen sajtolt változatot!
GastrOlaj hidegen sajtolt lenmagolajunkat az alábbi képre kattintva érheted el:
Azért, hogy könnyebb legyen a dolgod és ne kelljen számolgatni a mennyiségeket, készítettem neked egy kúracsomagot, amit kifejezetten emésztési problémákra ajánlok.
Kattints a képre és ismerd meg Emésztést segítő csomagunkat! 🙂