Hallottál már a lenmagolaj jótékony hatásáról, szeretnéd is élvezni, de ott motoszkál benned a kérdés: lenmagolaj – hogyan fogyasszuk?
A mai bejegyzésemben arról írok neked, hogy a lenmagolajat hogyan fogyaszd annak érdekében, hogy élvezhezsd jótékony hatásait. Olvass tovább!
Mindenekelőtt tudnod kell, hogy a jótékony hatásokat kizárólag csak hidegen sajtolt lenmagolajtól várhatod.
Mit takar pontosan a hidegen sajtolás és miért olyan fontos?
A hidegen sajtolás lényege, hogy a sajtolás során sem a lenmag, sem pedig a lenmagolaj nem kerül hőkezelés alá, ami azért fontos, mert csak ezzel a technológiával tudjuk megőrizni a lenmag értékes összetevőit.
Vannak azonban olyan gyártók, akik hőkezelik, azaz pirítják a magokat a sajtolás előtt. Így egy adott mennyiségű magból több olajat tudnak kinyerni, alacsonyabb áron tudják értékesíteni, viszont szerintem a hő hatására sérülhet a lenmag vitamin- és ásványianyag összetétele.
Lenmagolaj: hogyan fogyasszuk?
Térjünk a lényegre, vagyis arra, hogyan érdemes a lenmagolajat fogyasztani annak érdekében, hogy jótékony hatásait élvezhesd.
Azt már tudod, hogy én személy szerint a hidegen sajtolt lenmagolajat ajánlom akkor, ha jótékony hatás miatt fogyasztanád. Ezen felül amit még tudnod kell:
- Fogyaszthatod a lenmagolajat kúraszerűen
- Fogyaszthatod a lenmagolajat étkezéseid során – itt viszont figyelni kell!
Lenmagolaj kúraszerű fogyasztása
A kúraszerű fogyasztás rendkívül egyszerű dolog. Nem kell mást tenned, mint minden reggel éhgyomorra elfogyasztanod egy evőkanál lenmagolajat. Az olaj elfogyasztása után várnod kell körülbelül 20 percet. Miután letelt ez a 20 perc, akkor fogyaszd el a reggelidet.
Fontos, hogy az olaj elfogyasztása után közvetlenül ne igyál fekete teát vagy fekete kávét, mert a felszívódást gátolhatja. Ezeket inkább a reggelivel egyidőben fogyaszd el.
Ha úgy érzed, hogy nem bírod az olajos állagot önmagában, akkor nyugodtan igyál rá egy korty vizet vagy gyümölcslevet. Arra azonban figyelj, hogy kerüld a citrusféléket, mert azok is gátolhatják a felszívódást.
Lenmagolaj fogyasztása étkezéseid során
Ha nem bírod sehogy sem meginni a lenmagolajat önmagában, akkor sem kell lemondanod a jótékony hatásairól. Én azt szoktam tanácsolni, hogy nincs semmi baj akkor sem, ha ételeidhez adod hozzá, hiszen úgyis többet teszel egészségedért, mintha egyáltalán nem fogyasztanál lenmagolajat.
Amire figyelned kell: soha ne melegítsd a hidegen sajtolt lenmagolajat az étellel együtt!
Ez azért fontos, mert mi a készítés során a hidegen sajtolás technológáját alkalmazzuk, ami azt jelenti, hogy nem hőkezeljük sem a lenmagot, sem a lenmagolajat. Véleményem szerint csak így tudjuk megőrizni a lenmag értékes összetevőit.
Éppen ezért neked is azt tanácsolom, hogy ha ételeidhez szeretnéd hozzáadni a lenmagolajat, akkor a következő lehetőségek közül válogass:
- csepegtesd egy teljes kiőrlésű kenyérből készült pirítósra
- keverd bele natúr joghurtba és adj hozzá friss gyümölcsöt
- keverd bele szendvicskrémbe – túróval például nagyon jól párosítható
- tedd bele egy finom turmixba – de figyelj, hogy ne citrusfélékből készítsd el a felszívódás miatt
Remélem tudtam segíteni abban, hogy tisztán láss a lenmagolaj fogyasztásával kapcsolatosan. Ha mégis maradna kérdésed, akkor írj nekem nyugodtan az info[@]gastrolaj.hu címre, szívesen segítek!
Üdvözletem!
Az a kérdésem, a lenmagolajat lehet-e tökmagolajjal együtt fogyasztani?
Üdvözlöm!
Igen, lehet együtt fogyasztani a kettőt!
Üdvözlettel:
Gizella