Lenmagolaj székrekedésre gyerekeknek

Tegnap levélben fordult hozzám egy anyuka, Évi, hogy ajánljak valamilyen olajat a kislányának, aki nagyon szenved a székrekedéstől.

Szerencsére jó tapasztalatokkal rendelkezem ezen a téren, hiszen az én kislányom is küzdött ezzel a problémával, amit sikeresen kezeltünk a lenmagolajjal.

Úgyhogy én azt mondom, hogy lenmagolaj székrekedésre gyerekeknek kifejezetten ajánlott. Ha jó minőségű lenmagolajat választasz, akkor nincs miért aggódnod, hiszen el tudod kerülni a káros méreganyagokat! Meg is mutatom, hogy mire figyelj oda, hogy biztosan jó lenmagolajat vásárolj! Olvass tovább!

Mire figyelj oda, ha lenmagolajat vásárolsz?

Ha gyeremekednél szeretnéd alkalmazni a lenmagolajat székrekedésre, akkor mindenképpen a hidegen sajtolt lenmagolajat javaslom. Azért fontos ezt kihangsúlyozni, mert többféle olajat találhatsz a boltok polcain és ezeknek ára és minősége nagyban függ a készítés módjától.

Milyen a jó minőségű lenmagolaj?

jó minőségű lenmagolaj hidegen sajtolt. Azért mondom ezt, mert csak a hidegen sajtolás során nem éri hőkezelés a lenmagokat, így a lehető legjobban meg tudjuk őrizni a lenmagok értékes összetevőit. Sok esetben azonban a lenmagokat hevítik, pirítják, ami azért veszélyes, mert a magas hőmérséklet hatására sérülnek az összetevők, így nem várhatod el azt a jótékony hatást, mint a hidegen sajtolt változattól.

GastrOlaj lenmagolajért kattints ide! Valódi, 100%-os, hidegen sajtolt!

Hogyan fogyaszd a lenmagolajat  székrekedés esetén?

Székrekedés esetén a legjobb, ha napi rendszerességgel elfogyasztod az ajánlott mennyiséget.

Az ajánlott fogyasztási mennyiség a lenmagolajból felnőtteknek napi 1 evőkanál, gyerekeknek 1 teáskanál.

Érdemes mindenképpen kúraszerűen fogyasztani a lenmagolajat. Ez azt jelenti, hogy minimum 3 hónapon keresztül napi rendszerességgel, reggel éhgyomorra elfogyasztod a napi adagot.

Előfordul a gyerekeknél, hogy nem szívesen isszák meg az olajat önmagában. 

Ilyenkor sem kell elkeseredni, mert tapasztalataim alapján van néhány olyan apró “trükk”, ami segíthet:

lenmagolaj gyerekeknek szorulásra
Lenmagolajért kattints ide!
  1. Belekeverheted a lenmagolajat akár natúr joghurtbais, adhatsz hozzá friss gyümölcsdarabokat és észre sem veszi az ízét.
  2. Tejbegrízbe vagy zabkásába is belekeverheted a lenmagolajat.
    Arra azonban figyelj, hogy csak akkor keverd hozzá a lenmagolajat, ha már kicsit kihűlt az étel, mert hevíteni nem szabad!
  3. Készíthetsz szendvicskrémet és az ő adagjába belekevered a napi lenmagolajadagját.
    Azért nem mondom, hogy az egészbe, mert akkor nehéz nyomon követni, hogy mennyit fogyasztott belőle. Keverd inkább hozzá egy kevéshez és úgy tuti nem hibázol.
  4. Turmixokat is készíthetsz.
    Tapasztalatom alapján a gyerekek nagyon szeretik a friss turmixokat. Az persze változó, hogy ki milyen szeret, de alapjában véve odavannak ezekért a színes csodákért. Keverd bele a kedvencébe a napi lenmagolaj adagját és máris kész. A turmixok amúgy még rendkívül jó rostforrások is, így még egy jó pont az emésztőrendszernek.

Milyen egyéb esetekben alkalmazhatod még a lenmagolajat?

Azt már jól tudod, hogy gyermekeknek székrekedésre jó lehet a lenmagolaj. De milyen egyéb esetekben tudod még élvezni a jótékony hatását?

A hidegen sajtolt lenmagolaj jótékony lehet az alábbi esetekben:

  • ízületi panaszok
  • immunrendszer gyengesége
  • vérnyomásproblémák
  • koleszterinproblémák
  • májproblémák
  • cukorbetegség
  • gyulladásos megbetegedések

Arra azonban felhívnám a figyelmedet, hogy bármilyen orvosi kezelés alatt állsz vagy bármilyen gyógyszert rendszeresen szedsz, akkor mindenképpen egyeztess a kezelőorvossal a fogyasztásról.

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .