Lenolaj fogyasztása

A hidegen sajtolt lenolaj fogyasztása gyakori kérdés. Sokan, sokfélét mondanak róla, ezért arra gondoltam, hogy ma elmondom neked, hogy én hogyan javaslom a lenolajat fogyasztani.

Alapvetően két fogyasztási módot szoktam megemlíteni, ez pedig:

  • kúraszerű fogyasztás
  • ételekhez való adagolás

Ez azonban nem ilyen egyszerű, mert van sok apró dolog, amire oda kell figyelned, ha valóban élvezni szeretnéd a lenolaj jótékony hatásait. Erről írtam ma, érdemes tovább olvasni! 🙂

Kezdjük ott, hogy véleményem szerint a legértékesebb a hidegen sajtolt lenolaj. Azért tartom fontosnak kiemelni ezt, mert a boltok polcain vagy a webáruházak kínálatában sokféle olajat találhatsz. Lehet köztük salátaolaj, étkezési olaj, hagyományos módon készült olaj és még sorolhatnám.

Ha valóban a jótékony hatásait szeretnéd élvezni, akkor mindenképpen a hidegen sajtolt lenolajat válaszd. Azért mondom ezt neked, mert mi is készítünk hidegen sajtolt lenolajat és így testközelből látom, hogy kizárólag ezzel a technológiával tudjuk a legjobban megőrizni a lenmag értékes vitamin- és ásványi anyagait. Ennél a technológiánál ugyanis nem alkalmazunk magas hőmérsékletet, így nem sérülnek az összetevők. A hagyományos eljárással készült megnevezés általában azt jelenti, hogy pirítják a magokat a nagyobb kihozatal érdekében. De így viszont az értékes vitaminok is sérülhetnek.
A salátaolaj és az egyéb elnevezés pedig nagy valószínűséggel olajkeveréket jelent, amit szintén nem ajánlok akkor, ha konkrétan a lenolaj jótékony hatásait szeretnéd élvezni.

Ha nem tudod megítélni, hogy az adott olaj tényleg valóban hidegen sajtolt-e, akkor próbálj utánaolvasni a gyártó honlapján, esetleg kérdezd meg a gyártót.

De én is nagyon szívesen segítek, például az Olajozott egészség című könyvemmel!

Olajozott egészség

Nézzük, hogy hogyan érdemes a lenolajat fogyasztani!

Ahogy korábban is említettem a lenolajat kétféleképpen illesztheted be a mindennapjaidba:

  • kúraszerű fogyasztással
  • ételeidhez adagolva

Lenolaj kúraszerű fogyasztása

A kúraszerű fogyasztás azt jelenti, hogy minden reggel mikor felkelsz, megiszol egy evőkanál hidegen sajtolt lenolajat. Csak úgy önmagában. Ha nem ízlik az íze – mert egy kicsit fanyar – akkor nyugodtan igyál rá egy korty vizet vagy gyümölcslevet, de a felszívódás érdekében kerüld a citrusféléket.

Miután elfogyasztottad a lenolajat, várj egy kis időt, körülbelül 20 percet és csak utána reggelizz. Ha rendszeresen fogyasztasz fekete teát vagy fekete kávét, akkor ennek elfogyasztásával is várd meg ezt a 20 percet. Érdemes úgy indítanod a reggelt, hogy felkelés után rögtön elfogyasztod az olajat és amíg öltözöl, elkészülsz, addig letelik ez a kis idő.

A lényeg a következetességen van, hiszen nem várhatsz egy-két evőkanáltól olyan nagy hatást. Érdemes inkább kúrákban gondolkodnod, ami azt jelenti, hogy egy kúra 3 hónapig tart és ezalatt az idő alatt minden reggel elfogyasztod a napi adagodat.

Lenolaj ételeidhez adagolva

Ha semmiképpen nem szeretnéd önmagában fogyasztani a lenolajat, akkor azt javaslom, hogy add hozzá a reggelidhez. Ez a legegyszerűbb, mert így biztosan reggelizni fogsz és az egész napodra ellátod a szervezetedet jó minőségű telítetlen zsírsavakkal és vitaminokkal.

A reggeli fontosságáról számtalan ajánlást olvashatsz szakemberektől. Rendszeres reggelivel számos betegség kialakulásának kockázatát csökkenteni tudod.

Mihez használhatod fel a lenolajat?

  • csepegtesd pirítósra
  • add hozzá natúr joghurthoz és tegyél bele aszalt gyümölcsöt
  • add hozzá a zabkásádhoz (közvetlenül fogyasztás előtt, ne forrald)
  • add hozzá szendvicskrémhez (ezt úgy érdemes, hogy kiveszel annyit, amennyit biztosan megeszel és abba kevered bele)
  • készíts gyümölcsös túrót a felhasználásával

Ez csak néhány ötlet, természetesen bármilyen formában felhasználhatod. Közvetlenül  fogyasztás előtt is ráöntheted pl. egy rántottára. A lényeg, hogy ne hevítsd az ételt az olajjal együtt, mert a hidegen sajtolásnak is az a lényege, hogy nem hevítjük a magokat a készítés során.

Tudj meg többet a hidegen sajtolt olajokról!

Olajozott egészség

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .