Egy kedves olvasóm fordult hozzám a fenti kérdéssel. Főleg a téli időszakban érzi, hogy az arcbőre nagyon kiszárad, gyakran hámlik és mellette piros, viszkető foltok jelennek meg rajta.
Ez nagyon gyakori. Ebben az extrém téli időszakban pedig talán még több embert érint. Azt hiszem, hogy most már az is érzi magán a hideg nyomait, aki amúgy nem érzékeny bőrű. Az érzékeny bőrűek pedig már alig várják a tavaszi napsütéses időszakot.
Mit tehetsz a száraz arcbőr ellen? Mit tehetsz akkor, ha természetes megoldásra van szükséged?
Erről írtam ma neked!
*************
Kezdjük az elején. A legfontosabb, hogy olyan megoldást válassz, amivel nem terheled tovább a hideg idő miatt amúgy is igénybe vett arcbőrödet.
Természetes megoldást ajánlok, olyat, ami biztosan nem tartalmaz veszélyes vegyszereket és káros adalékanyagokat. Én a hidegen sajtolt olajokra esküszöm. Tiszták, természetesek, tele vannak vitaminokkal és ásványi anyagokkal, valamint értékes telítetlen zsírsavakkal.
Melyik hidegen sajtol olajat ajánlom száraz arcbőr esetén?
Tapasztalatból mondom, hogy száraz bőr esetén a legjobb
választásnak a hidegen sajtolt barackmagolajunk vagy a hidegen sajtolt dióolajunk bizonyult! Bevizsgáltattuk őket egy akkreditált laboratóriumban, így biztosan állíthatom neked, hogy nagyon magas arányban tartalmaznak értékes telítetlen zsírsavakat és tartalmaznak E-vitamint is. Az E-vitaminról pedig jól tudjuk, hogy a szép és egészséges bőr legjobb barátja.
Hogyan alkalmazd a hidegen sajtolt barackmagolajat/hidegen sajtolt dióolajat száraz arcbőröd ápolására?
Kétféle módszert ajánlok. Támogasd meg szervezetedet hidegen sajtolt barackmagolajjal vagy hidegen sajtolt dióolajjal belsőleg, azaz fogyaszd napi rendszerességgel, kúraszerűen (1 kúra legalább 3 hónapig tartson). A hidegen sajtolt barackmagolaj esetén naponta 1 teáskanál az ajánlott fogyasztási mennyiség, a hidegen sajtolt dióolaj esetén pedig naponta 1 evőkanál az ajánlott fogyasztási mennyiség felnőttek számára.
A másik módszer, hogy alkalmazd az olajokat rendszeresen külsőleg. A legjobb, ha önmagukban alkalmazod őket. Fürdés/zuhanyzás után a még nedves bőrödbe masszírozz be vékonyan egy keveset az olajokból és hagyd hogy felszívódjon. A nedves bőrön könnyebben felszívódik. Alkalmazz körkörös mozdulatokat, de a szem környékén lévő érzékeny bőrnél csak óvatosan vidd fel.
Nyugodtan használhatod a hidegen sajtolt olajokat napi rendszerességgel még akkor is, ha zsíros a bőröd.
A hidegen sajtolt olajokat nem csupán az arcodon alkalmazhatod. Ha a téli hideg (vagy akár majd a nyári nap, strandolás) kiszárította a bőrödet, akkor akár testápolóként is nyugodtan használhatod.
Nemrég a Facebook oldalunkon (ide kattintva elolvashatod) egy posztban bemutattam, hogy néhány hete elkezdtem használni egy olajsprayt, amibe hidegen sajtolt dióolajat tettem. A fürdőszobában tárolom, nem nagy mennyiség fér bele, így nem kell tartani az avasodástól. Így mindig kéznél van és fürdés után csak ráspriccelem a bőrömre. Könnyedén fel tudom vinni, nem folyik, nem csöpög, mivel biztosan nem öntök ki belőle túl sokat.
Ha szeretnéd a hatást fokozni, akkor az olajspraybe vagy akár magába az olajos üvegbe is csepegtethetsz illóolajat. Választhatsz a frissítő citrom vagy éppen az ellazító levendula közül, de természetesen ezt már saját ízlésedre bízom.
A hangsúly a jó minőségű hidegen sajtolt olajon van. Sajnos a boltokban kapható sok olcsó utánzat is, ami mindenféle kezelésen átesett olajokat tartalmaz. Ezeket egyáltalán nem ajánlom, mert tudom, hogy a célod pontosan az, hogy káros anyagoktól mentesen ápold a bőrödet. A valódi hidegen sajtolt olaj nem olcsó. Ezt jól tudom, hiszen látom, hogy hogyan készül. Egészen testközelből, hiszen saját sajtoló üzemünkben mi is készítünk hidegen sajtolt barackmagolajat és hidegen sajtolt dióolajat is. A bőrápolás során azonban nagyon kevés mennyiségre van szükséged, így érdemes valódi minőséget választanod. De biztos vagyok benne, hogy még így is messze elmarad az ára a boltban kapható ránctalanító, bőrtápláló márkás krémekétől, amik azért jól tudjuk, hogy nem mindig megbízható összetevőket tartalmaznak.
Jó szívvel ajánlom saját készítésű hidegen sajtolt olajainkat. Én magam is ezeket használom és két kislányomnál is remek tapasztalatokat szereztem velük!
Webáruházunkat a képre kattintva érheted el, nézd meg, hogy még milyen hidegen sajtolt olajokat készítünk! 🙂