Olajok emésztésre

A jól működő emésztés szinte az egész életünkre hatással van. Gondoltad volna, hogy akár az immunrendszered erősségét is befolyásolhatja?

Mit tehetsz akkor, ha úgy érzed, hogy nincs minden rendben az emésztéseddel?

Mit tehetsz, ha te vagy gyermeked gyakran küzd székrekedéssel?

Hogyan segíthetnek az olajok a székrekedés elkerülésében?

Erről írtam ma!

Szakemberek szerint a gyomor-bélrendszeri panaszok oka egy olyan probléma, ami az elfogyasztott ételek továbbítása során merül fel. Ha az emésztőrendszer túl lassan működik, akkor székrekedés alakulhat ki. Ennek ellenkezője, amikor túl gyors, mert ilyenkor hasmenés jelentkezhet.

Ha gyakran küzdesz székrekedéssel, akkor a következő sorok hasznosak lesznek számodra.

Mit tehetsz lassú emésztés esetén?

  • emeld a folyadékfogyasztásodat: ez nem csak a napi vízmennyiséget jelenti, mert folyadékot levesekkel, turmixszokkal vagy gyümölccsel is vihetsz be
  • emeld a napi rost mennyiséget: iktass be tízórait és uzsonnát minden nap és ilyenkor egyél nyers zöldséget vagy gyümölcsöt (ne gondolj nagy dolgokra, sárgarépa vékony csíkokra szelve például tökéletes nassolnivaló délután)
  • figyelj oda a kávéfogyasztásodra: a kávé dehidratálhat, vagyis vízt vonhat el a szervezetedtől, így ha sok kávét iszol, akkor még jobban oda kell figyelned a folyadékbevitelre

Mit tehetsz akkor, ha úgy érzed, hogy már mindent kipróbáltál, de semmi sem működik?

Szerintem a legjobb, ha felismerted a problémát, akkor egyből elkezdesz étkezési naplót vezetni. Erre egy sima füzet is megfelelő, a lényeg, hogy minden nap írd fel, hogy milyen ételeket és italokat fogyasztottál és mikor. Nagyon fontos, hogy jegyezd le az emésztéseddel kapcsolatos észrevételeidet is. Figyeld folyamatosan a leírtakat és előbb-utóbb egyértelműen kirajzolódik majd, hogy nálad milyen ételek segítették vagy éppen lassították az emésztési folyamataidat.

Mivel kezd, ha gyakran küzdesz székrekedéssel?

Nagyon fontos, hogy ne változtass egyszerre sok dolgon, mert akkor nem fogod tudni, hogy mi váltotta ki a kedvező/kedvezőtlen hatást.

A hidegen sajtolt olajak beillesztése a mindennapjaidba segíthet az emésztési problémák leküzdésében.

Próbáld ki, hogy reggelente egy evőkanál hidegen sajtolt olajat elfogyasztasz éhgyomorra, majd vársz körülbelül 15-20 percet és csak ezután reggelizel. Ha rendszeresen kávézol vagy teázol, akkor ezzel is várd meg ezt az időt a jobb felszívódás érdekében. Folytasd ezt az olajfogyasztást rendszeresen, kúraszerűen. Egy kúra minimum 3 hónapig tartson, ami azt jelenti, hogy 3 hónapig minden reggel elfogyasztod a napi olajadagodat.

Melyik hidegen sajtolt olajat válaszd?

Először azt mondanám, hogy a hidegen sajtolt lenmagolajat. De az elmúlt évek tapasztalatai alapján azt kell mondanom, hogy ez mindenkinél más lehet.

Először a lenmagolajjal érdemes megpróbálkozni felnőtteknek napi 1 evőkanállal, gyerekeknek napi 1 teáskanállal.

Ha esetleg nem válna be, akkor nagyon jó visszajelzéseket kaptam a hidegen sajtolt barackmagolajról és a hidegen sajtolt kendermagolajról is.

A hidegen sajtolt barackmagolajból felnőtteknek 1 teáskanál, gyerekeknek pedig 1 mokkáskanál a napi adag, míg a hidegen sajtolt kendermagolajból napi 1 evőkanál ajánlott a felnőtteknek és napi 1 teáskanál a gyerekeknek.

Az általunk készített GastrOlaj hidegen sajtolt olajokat jó szívvel ajánlom neked.
Nyugodtan használd őket akár gyerekeknél is, én is sikerrel alkalmaztam már a saját lányaimnál. Olajainak keresd webáruházunkban az alábbi képre kattintva:

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .