Olajrágás – a méregtelenítés egyik eszköze

hidegen sajtolt tökmagolaj

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO – Egyesült Nemzetek Szervezetének egyik szervezete) is nyilvántartja a tökmagolajat, mint a szervezet méregtelenítésének egyik eszközét.

Az eljárás, mely során méregteleníthetjük szervezetünket, egészen pontosan az olajrágás.

Első hallásra furcsának tűnhet, de a reggeli fogmosás előtt elvégzett olajrágás jótékony hatású lehet, mivel hozzájárul a szervezet megtisztításához.

Mit jelent olajat rágni?

A módszer, mely tulajdonképpen Ázsiából származik, rendkívül egyszerű.
Egy evőkanálnyi hidegen sajtolt tökmagolajat kell a szájban tartani körülbelül 10 percig úgy, hogy minden nyálkahártya felülettel érintkezzen. Forgatni, öblögetni, „megrágni” mindaddig, amíg a színe fehér nem lesz.
Ezután nem szabad lenyelni, hanem ki kell köpni. Fontos, hogy alaposan öblítsük ki a szánkat, tisztítsuk meg a nyelvünket, majd pedig a szokásos módon mossuk meg a fogunkat.
Az ajánlás szerint érdemes minden reggel ezt a folyamatot elvégezni egészségünk érdekében.

Miért fontos a reggeli olajrágás?

Az éjszaka folyamán szervezetünk intenzív méregtelenítést folytat, ennek egyik bizonyítéka a nyelven lévő lepedék és a reggeli rossz lehelet, esetleg kesernyés szájíz.
A szájban lévő nyálkahártyán kiválasztódnak azok az anyagok, melyek testünk számára idegenek (pl. adalékanyagok az élelmiszerekből, gyógyszermaradványok).
Mivel ezek főleg zsírban oldódó anyagok, ezért a vízzel történő öblítéssel nem tudjuk megtisztítani szájüregünket, sőt, a reggelivel újra lenyeljük és visszajuttatjuk ezeket az anyagokat a szervezetünkbe. Az olajrágásnak köszönhetően azonban megtisztítható a nyálkahártya.

Milyen betegségek esetén javasolt az olajrágás?

  • ajánlott várandósoknak, szoptatós anyukáknak,
  • krónikus betegségekben szenvedőknek,
  • allergiásoknak,
  • daganatos betegeknek,
  • csökkenti az ínygyulladást, megszünteti az ínyvérzést,
  • elmulasztja a kellemetlen szájszagot,
  • csillapítja a fogfájást,
  • a meglazult fogak, a fogágygyulladás megszűnése miatt, újra megszilárdulnak

Egyéb hatások és javaslatok:

  • immunerősítés, fejfájás, migrén,
  • bőrpanaszok,
  • krónikus ízületi problémák,
  • szív- és keringési betegségek,
  • cukorbetegség,
  • PMS (premenstruációs szindróma),
  • emésztőszervi bajok,
  • fáradékonyság, alvási és koncentrációs zavarok

A méregtelenítéshez 100%-ban természetes, saját készítésű hidegen sajtolt tökmagolajunkat itt találod: GastrOlaj hidegen sajtolt tökmagolaj

Olajrágás – a méregtelenítés egyik eszköze” bejegyzéshez ozzászólás

  1. Kedves Gizella,

    az olajrágáshoz csak tökmagolajat lehet használni vagy mást is?
    hidegen sajtolt napraforgóolajat pl? olivaolajat? vagy egyebet?
    köszi,
    németh anita

    1. Az olajrágásnál elsősorban az a lényeges, hogy hidegen sajtolt olaj legyen. Én a WHO ajánlásánál találkoztam először ezzel, ott tökmagolajat javasoltak. Később több cikkben is olvastam, hogy étolajjal, de olívaolajjal is lehet olajat rágni. Én napi szinten végzem, csak jókat tudok róla mondani. 🙂

  2. Kedves Gizus!

    Érdeklődöm, hogy a reggeli olajrágás előtt semmit nem szabad enni, inni?
    Eddig nekem egy bögre tejeskávével indult a reggelem, fogmosás ezután következett; ehhez képest hova iktassam be időben az olajrágást?

    Fura lehet a kérdés, de nem öklendezel tőle?

    Köszi.

    Edina

    1. Kedves Edina!
      Az olajrágás lényege az, hogy a szájban felgyülemlett méreganyagokat leoldja a nyálkahártyáról. A szervezet éjszaka méregtelenít, a méreganyagok kiválasztódnak és ha bármit elfogyasztunk az olajrágás előtt, akkor visszajuttatjuk ezeket az anyagokat a szervezetbe. Azt tudom Neked javasolni, hogy cseréld fel a sorrendet és első legyen az olajrágás, majd jól öblítsd ki a szádat, aztán jöhet a kávé és a fogmosás.

      Nem mondom, hogy elsőre könnyű dolog az olajrágás. Nekem sem ment. Én fokozatosan növeltem az időt, végül pedig hozzászoktam. Teljesen jó, ha Te is így csinálod, nem baj ha egyből nem megy hosszan.
      Bevallom Neked, hogy eleinte nekem is voltak furcsa érzéseim közben 🙂

      Ha további kérdésed lenne, akkor írj nyugodtan!

      Üdvözlettel:
      Gizus

  3. Az olaj helyett a szájvíz is megfelel?
    Azt hiszem pont ezért találták ki hogy eltávolítson mindent ami nem odavaló.
    Az olaj nagyon drága ahhoz hogy kiköpködjük,amúgy is máshol meg azt írják hogy reggelente 1 evőkanál olajat nyeljünk le mert jótékony hatással van a szervezetre.
    Most akkor mi az igaz.Egy kanállal köpjek ki egyet meg nyeljek le!!!

    1. Kedves decsik!

      A kettő nem ugyanaz és mind a két dolog, az öblögetés és a fogyasztás is más miatt fontos.
      Az olajrágás lényege a következő:

      Éjszaka alvás közben a szervezetünkben intenzív méregtelenítési folyamatok zajlanak. Ennek egyik kitüntetett területe a szájüreg és a nyelv. A nyelven megjelenő lepedék, a reggeli rossz lehelet és a kesernyés szájíz mindezeknek a bizonyítékai. A nyálkahártyán kiválasztódnak a testünk számára idegen anyagok, többek között a nehézfémek, az élelmiszerekben található különféle adalékanyagok, gyógyszermaradványok, toxinok stb. Ezek javarészt zsírban oldódó anyagok. Közönséges öblítéssel nem szabadulunk meg tőlük, sőt az első étkezéssel újra lenyeljük őket, és emésztőcsatornánkból újra felszívódnak.
      Olajrágáskor gyakorlatilag ezektől a testidegen anyagoktól szabadulunk meg.

      A hidegen sajtolt olajok fogyasztása, azaz a napi 1 evőkanál fogyasztása azért fontos, mert úgy juttatjuk hozzá szervezetünket azokhoz a fontos vitaminokhoz és ásványi anyagokhoz, amire szükségünk van.
      Sok olajnak természetes gyógyhatása, gyulladáscsökkentő hatása van, ezért érdemes fogyasztani.

      Szóval az olajrágással méregtelenítünk, azokat a mérgeket távolítjuk el, melyek zsírban oldódnak, az olajok fogyasztásával pedig egészségünket őrizzük meg.

      Remélem tudtam segíteni, ha még lenne kérdése akkor keressen nyugodtan az info@gastrolaj.hu címen!

      Jó egészséget kívánok!
      Üdvözlettel:
      Martincsevicsné Jenei Gizella

  4. Azt olvastam, hogy jó bármilyen hidegen sajtolt olaj, viszont legkevesebb 15 percig kell rágni az olajat, de 20 perctől nem tovább. A lényeg állítólag abban van, hogy az olaj a nyálmirigyeken keresztül bejut a vérkeringésbe is és a kiválasztott nyálon keresztül tisztítja meg az egész szervezetet. Ezért nem szabad semmiképpen lenyelni. Akkor köphetjük ki, ha már nem sárgás, hanem fehéres színű és ritkább, mint amilyen sűrűséget megszoktunk az olajtól. Aki nem bírja mindjárt kezdetben negyed óráig, nem probléma, fokozatosan hozzá lehet szokni.

    1. Üdvözöllek Kedves Gizella !

      Tudomásom szerint a hidegen sajtolt napraforgóolaj is kiválóan alkalmas a fent leírtak szerinti méregtelenítésre, meg tudod ezt erősíteni ?

      Várom válaszod, üdvözlettel:

      Bakonyi László

      1. Kedves László!
        Igen, valóban alkalmazható a hidegen sajtolt napraforgóolaj is olajrágás céljából. A tökmagolajat én azért ajánlottam, mert az Egészségügyi Világszervezet (WHO – Egyesült Nemzetek Szervezetének egyik szervezete) is nyilvántartja a tökmagolajat, mint a szervezet méregtelenítésének egyik eszközét.
        Az biztos, hogy a lényeg, hogy valódi hidegen sajtolt olaj legyen. Vagyis olyan olaj, ami nem esik át hőkezelésen, nem pirítják.
        Üdvözlettel: Gizella

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .