Száraz szájra dióolaj

GastrOlaj dióolajSzáraz, kirepedezett száj?

A szeles időben nem ritka jelenség. Most, hogy közelednek a tavaszi szeles napok még jobban kell védeni a bőrt. Még akkor is, ha az idő amúgy egy kicsit már melegszik előfordulhat, hogy kirepedezik a száj.

Gyerekek esetében is hasznos lehet, hiszen nem egyszer fordult már úgy hozzám anyuka, hogy a folyamatos cumizás miatt a kisgyermeke szája körül nagyon kiszárad a száj.

Arra gondoltam, hogy beszéljünk ma arról, hogy hogyan segíthetnek a hidegen sajtolt olajak ilyen esetekben! Hoztam néhány hasznos tanácsot, érdemes lesz végigolvasni! 🙂

Kezdjük ott, hogy személy szerint nem nagyon szeretek mindenféle ajakírt a gyerekeknek adni, mert fogalmam sincs, hogy mi minden van benne. A kisebb gyerekeknél gondolom még nagyobb a félelem, mert ők még simán le is nyalogatják a szájukról.

Éppen ezért örültem mikor megtudtam, hogy a hidegen sajtolt olajok tartalmaznak E-vitamint is, ami rendkívül jót tesz a bőrnek – természetes módon védi és ápolja. És ami a legjobb, akkor sem történik semmi probléma, ha lenyalogatja, mert nemhogy káros, hanem egyenesen értékes anyagokat tartalmaz. 🙂

Hogyan tudod száraz száj ellen használni az olajokat?

A legegyszerűbb módja, hogy vékonyan bekened a szádat naponta többször. Tudom, hogy az olaj hordozása nem mindig könnyű és nem is tudod öntögetni és kenegetni napközben. Éppen emiatt hoztam neked egy nagyon praktikus és hasznos receptet, mellyel te is készíthetsz magadnak ajakápolót.

Ne ijedj meg, nyugodtan olvass tovább! Nem lesz bonyolult és hidd el, hogy te is el tudod otthon készíteni.

Amire szükséged lesz:
– 4 evőkanál reszelt méhviasz
– 4 evőkanál GastrOlaj hidegen sajtolt dióolaj
– illóolaj (opcionális, akár el is hagyható)

A méhviaszt gőzfürdőben olvaszd fel, majd mikor már kicsit kihűlt (de még nem dermedt meg) add hozzá a hidegen sajtolt dióolajat. Ne hevítsd már a dióolajjal együtt, inkább vedd le a gőzről és úgy öntsd hozzá az olajat.

Ha szeretnél, akkor adhatsz hozzá illóolajat, de kizárólag csak 100%-ban tiszta, terápiás célú illóolajat javaslok (pl. Panarom, doTerra), mert ezeknél nem gond ha esetleg a szájba kerül vagy a gyerekek lenyalogatják. Levendulát jó szívvel ajánlom, elég 1-2 csepp.

Majd ezután öntsd egy szilikon formába vagy bármilyen más kis tégelybe, vidd magaddal és használd naponta többször! 🙂

Jó minőségű dióolajat a képre kattintva találsz! 😉Dióolaj

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .