Téli bőrproblémák és bőrbetegségek természetes kezelése

Az előző bejegyzésemben arról írtam, hogy találkoztam egy olyan kutatással, mely a boltokban található kozmetikumok, krémek és bőrápolók összetevőit vizsgálta összetevőik alapján. A nagy és ismert nevek nem túl jó pontszámot kaptak és sajnos bebizonyosodott, hogy nagyon oda kell figyelni arra, hogy mit vásárolunk, illetve arra, hogy mivel próbáljuk megőrizni bőrünk egészségét és szépségét.

Fontosnak tartom kihangsúlyozni azt, hogy nem csupán a szépségről van szó és nem csupán a hölgyeket érinti ez a probléma. Tudom, hiszen saját családomban is találkoztam ilyen jellegű problémával – erről majd később mesélek Nektek.

A cikk és a vizsgálat (melyet a tudatosvasarlo.hu oldalon találhattok) elgondolkodtatott. Vajon tényleg ennyire bonyolult lenne a bőr egészségének védelme? Tényleg ennyire nehéz lenne olyan terméket találni, ami ápolja és táplálja a bőrünket anélkül, hogy közben mérgezné a szervezetünket?

Csak hogy értsétek, hogy mire is gondolok, milyen bőrproblémákról beszélek egy kicsit összefoglalom Nektek.

Arról van szó, hogy a téli időszak, a hideg, a sok réteg ruha, a szél, a lakások száraz levegője megviseli bőrünket. Ezért ebben az időben sokkal több bőrprobléma alakul ki, melyek nem válogatnak, sajnos mindkét nemnél és minden életkorban előfordulhatnak. A panaszokat okozhatja elsősorban az időjárás miatt kiszáradó bőr, de sajnos komolyabb betegségekkel is találkozhatunk. Első tünetek közé tartoznak a viszketés, kipirosodott és hámló bőr. Ha komolyabb a probléma, akkor kialakulhat ekcéma vagy pikkelysömör is. De sajnos nagyon gyakori az arcon megjelenő vörös, viszkető folt is.

Leggyakoribb probléma talán télen a körömágy kiszáradása, berepedezése és fájdalma. Megfelelő ápolás hiányában nagyon fájdalmas és kellemetlen tud lenni. Nem is beszélve arról, hogy nem is túl esztétikus. Egy jó manikűrös persze csodákat tud tenni a körömággyal, de hidd el, hogy Te is sokat tudsz tenni otthon!

szárazköröm
Száraz, kirepedezett körömágy
Kép forrása: beautyramp.com
ápoltkörömágy
Ápolt körömágy
Kép forrása: beautyramp.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tapasztalatból mondom, hogy egy nagyon egyszerű és ami a legfontosabb, hogy minden káros anyagtól mentes módszerrel gyönyörű körömágyat varázsolhattok magatoknak otthon is! Erről is lesz szó később!

A másik gyakori probléma a hideg, téli időben az ekcéma. A száraz, piros és néha még hámló foltok a bőrön nagyon kellemetlenek. Az állandó viszketés szinte kibírhatatlan.
Aki ilyen jellegű bőrproblémától szenved, annak különösen oda kell figyelnie bőre ápolására. Nagyon meg kell nézni, hogy milyen terméket vesz le a bolt polcáról. Fontos, hogy a bőrét folyamatosan hidratálja. Emellett még az ekcémának köze lehet a táplálkozáshoz és más eredetű megbetegedésekhez is, ezért abban az esetben, ha a tünetek a rendszeres hidratálás mellett is súlyosbodnak, mindenképpen érdemes szakorvost felkeresni.

Sajnos az ekcéma a mi családunkban is problémát jelentett.  3 éves kislányomnak rendkívül érzékeny a bőre, különösen a téli időszakban voltak problémák. Gyakran jelentek meg a hajlatokban piros foltok, melyek viszkettek és ezért szegénykém szinte állandóan vakarózott. Előfordult, hogy sebesre vakarta a kis lábát.

ekcémagastrolaj
Ekcémás folt a bőrön
Kép forrása: vitalhirek.hu

Nagy fejtörést okozott számunkra is, hogy mit tegyünk, hiszen láttuk, hogy szenved. Sok mindennek utána jártunk, mire megoldást találtunk erre a problémára. Nem is gondoltuk volna, hogy ennyire kézenfekvő lesz. Gondolom nem lepődtök meg, amikor azt mondom, hogy a hidegen sajtolt növényi olajok segítségével győztük le ezt a makacs betegséget! Hogy melyik olaj és hogyan segített, arról a következő bejegyzésemben mesélek Nektek!

Tartsatok Velem!

Téli bőrproblémák és bőrbetegségek természetes kezelése” bejegyzéshez egy hozzászólás

  1. Kedves Olvaso ! Sajnos tudom mit jelent az ekcéma. Nekem a talpamon jött ki és kirepedezett. Annyit szenvedtem mire eljutottam Török professzo Urhoz. Sajnos már kellett a tabletta. Kiprobáltam a viszketésnél hogy elhagytam a mézet. Ez többszöri kisérletezésnél derült ki hogy elhagyása után 2-3-nappal megszünt testem viszketése. De kiváncsi lennék hogy milyen olajat kell fogyasztani. Üdv. Jakabné

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .