Mire lehet használni a barackmagolajat?

barackmagolaj gastrolaj

A hidegen sajtolt barackmagolajat én általában úgy hívom, hogy a legvitatottabb hidegen sajtolt olaj.

Hogy miért?

Ha egy kicsit tájékozódtál már a hidegen sajtolt olajok témájában, akkor biztosan találkoztál már azzal, hogy néhol szinte csodaszerként emlegetik a daganatos megbetegedések kapcsán.

Ugyancsak nagyon sok helyen olvashattál arról, hogy ez mennyire nem felel meg a valóságnak.

Mi lehet az igazság? Mire és hogyan használhatod a hidegen sajtolt barackmagolajat?

Ennek jártam ma utána!

Amikor elkezdtünk hidegen sajtolt olajokkal foglalkozni, akkor számomra a legfontosabb az volt, hogy összegyűjtsek minél több hiteles információt az olajainkról, hiszen hogyan tudnám ajánlani neked, ha én sem tudom pontosan, hogy mire jók.

Ezért úgy döntöttünk, hogy egy akkreditált laboratóriummal bevizsgáltatjuk az olajainkat – köztük a hidegen sajtolt barackmagolajunkat is. Korábbi ismereteim és szakemberekkel való konzultációim alapján azt már a vizsgálat előtt is tudtam, hogy a hidegen sajtolt olajok egyik legjobb tulajdonsága a bennük található magas telítetlen zsírsavtartalom.

Olajozott egészség

Kíváncsiak lettünk, hogy vajon a GastrOlaj  barackmagolajban vajon milyen arányban vannak ezek a szervezet számára értékes telítetlen zsírsavak. A vizsgálat eredményének nagyon megörültünk, hiszen bebizonyosodott, hogy barackmagolajunk rendkívül magas arányban (92%-ban) tartalmaz telítetlen zsírsavakat.

Miért ilyen fontos és kiemelendő a magas telítetlen zsírsavtartalom?

Elsősorban azért, mert a szervezet egészséges működéséhez, az egészség fenntartásához elengedhetetlenek ezek az értékes zsírsavak, hiszen olyanok is vannak köztük, melyeket a szervezetünk nem tud önállóan előállítani, az egészséges működéshez azonban elengedhetetlenek, így ezek beviteléről nekünk kell gondoskodni. Legegyszerűbben pedig táplálkozásunk során tudjuk pótolni ezeket a hiányzó zsírsavakat.

Azt már tehát tudod, hogy a barackmagolaj rendkívül magas telítetlen zsírsavakban.

Milyen jótékony hatásai lehetnek a barackmagolajnak?

A hidegen sajtolt barackmagolaj magas telítetlen zsírsavtartalmának és összetevőinek köszönhetően jótékony hatású lehet a következő esetekben:

  • daganatos megbetegedések,
  • szív- és érrendszeri megbetegedések
  • segíthet a pajzsmirigy optimális műkésében (alul- és túlműködés esetén is)
  • segíthet az idegrendszer megfelelő működésének fenntartásában (jótékony lehet stressz esetén)
  • segíthet az emésztési panaszok megelőzésében
  • kiváló bőrápoló, erősítheti a hajat és a körmöket
  • E-vitamin tartalma miatt jótékony lehet a bőrproblémák, bőrirritációk kezelésében
  • egymagában zuhanyzás után is kiváló bőrápoló (a még nedves bőrbe masszírozva)
  • kedvelt bázisolaj masszázsokhoz
  • jó fegyver lehet cellulitisz, vagy más néven narancsbőr ellen
  • kisbabák érzékeny bőrére is alkalmazható

Hogyan érdemes használni/fogyasztani a barackmagolajat? 

A barackmagolajat az alábbiak szerint tudod használni/fogyasztani:

  1. Kúraszerűen fogyasztva
    A kúraszerű fogyasztás azt jelenti, hogy rendszeresen, minden reggel éhgyomorra elfogyasztasz egy teáskanálnyi mennyiséget (gyerekek is fogyaszthatják, nekik azonban csak 1 mokkáskanálnyi az ajánlott mennyiség). Egy kúra időtartama legalább 3 hónap legyen, a kúrák között tarthatsz 2 hét szünetet és folytathatod tovább.
  2. Ételekhez adagolva
    Jótékony hatásait akkor is élvezheted, ha ételeidhez adagolod a napi ajánlott fogyasztási mennyiséget. Ebben az esetben arra kell odafigyelned, hogy semmiképpen ne melegítsd az ételt az olajjal együtt, inkább utólag add hozzá. Nagyon jó kiegészítője lehet a reggelinek – joghurtba, müzliben, zabkásába öntve. De készíthetsz turmixokat is a felhasználásával.
  3. Külsőleg
    A hidegen sajtolt barackmagolaj szerintem az egyik legszuperebb bőrápoló készítmény. Külsőleg alkalmazva segíthet a legszárazabb bőrön is. Ha érzékeny bőrű vagy akkor is nyugodtan próbáld ki. Kisgyerekeknél is nyugodtan alkalmazhatod (mindenképpen megbízható helyről vásárold, ahol tudod, hogy első sajtolású, szűz olajat értékesítenek).
    A legjobb, ha úgy használod, hogy fürdés/zuhanyzás után a még nedves bőrbe bemasszírozol egy kevéset. Már 1-2 alkalom után érezni fogod a hatását. Sokkal jobban táplál, mint a bolti testápolók és a hatása is hosszabb ideig tart.
    Nagyon jól alkalmazható a hideg időjárás következében kialakuló száraz, piros, viszkető, hámló bőrön is.

Fontos, hogy kizárólag hidegen sajtolt olajat válassz, hiszen a feldolgozás módja jelentősen befolyásolhatja az olaj minőségét. Ez röviden azt jelenti, hogy a magokból az olajat a tisztítás, szárítás után egy csigás prés segítségével sajtolják ki. Nem alkalmaznak magas hőmérsékletet és semmilyen adalékanyagot sem. A szűrés során sem alkalmaznak semmilyen mechanikai szűrést, csupán természetes ülepítéssel tisztítják olajat.

Nagyon oda kell figyelned, mert a boltok polcain sajnos sok olyan terméket is találhatsz, melyek árban esetleg kedvezőbbek, de a feldolgozás során magas hőmérséklettel kezelik a magokat a nagyobb olajkinyerés céljából vagy az is előfordulhat, hogy nem első sajtolásból származó szűz olajjal állsz szemben.

A nemrég megjelent Olajozott egészség című könyvemben részletesen megírtam, hogy milyen szempontok alapján indulj el olajat vásárolni, mire figyelj oda és minek járj utána, hogy biztosan ne verjenek át.

A könyvet a képre kattintva megnézheted és megvásárolhatod. Sok hasznos információt, jótékony hatást és felhasználási ötletet, tanácsot és tapasztalatot gyűjtöttem össze benne:

Olajozott egészség

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .