Bőrápolási kisokos – természetes alapanyagokkal 2.

Elindítottam egy sorozatot, hiszen most, hogy beköszöntött a nyár, egyre vékonyabbak és rövidebbek a ruháink és egyre nagyobb bőrfelület marad takarás nélkül.

Szerintem minden hölgytársam úgy van vele, hogy szeretné, ha bőre szép és egészséges legyen. Ehhez hozok néhány hasznos jó tanácsot, illetve felhasználási tippet – természetesen a hidegen sajtolt növényi olajok világából.

Nem értsd félre, itt most nem fogyókúrás ötletek lesznek, hiszen nem gondolom, hogy csupán a modell alkatú hölgyeknek van igénye arra, hogy szép és egészséges legyen a bőre, hanem mindenkinek. A téli időszak után, illetve a nyári strandolások, napsütéses napok előtt pedig igenis oda kell figyelni a bőr egészségére és szépségére, hiszen az időjárás keményen igénybe veszi testünk védőrétegét.

A sorozat első részében végig vettük, hogy mi legyen az első lépés, amit mindenekelőtt el kell végezned. Igen, jól gondolod, a bőrradírozásról volt szó, hiszen hiába minden szuper testápoló készítmény, ha a bőrödről nem távolítod el az elhalt hámsejteket.

Az első részt ide kattintva tudod elolvasni -> Bőrápolási kisokos – természetes alapanyagokkal 1. 

Szóval a bőrradírozást már elvégeztük, lássuk, hogy mi a következő lépés! 🙂

Azt biztosan tudod, hiszen érzed a saját bőrödön is, hogy strandolás, napozás után a bőröd kiszáradhat. Ezért csak óvatosan, ne vidd túlzásba a napfürdőzést.

Hogyan tudod hidratálni a bőrödet természetes alapanyagokkal?

A kulcs a hidratálásban van. Erről soha nem szabad megfeledkezni, hiszen a tűző nap és a klóros/sós víz rendkívül igénybe veszi a bőrt. A legfontosabb ilyenkor, hogy a kiszáradt bőrt hidratáld.
Ezt kétféleképpen teheted meg, hiszen megkülönböztetünk belső és külső hidratálást.

A bőr belső hidratálása

Ez a módszer egy hosszabb távú módszer, de hidd el, hogy ugyanolyan fontos szerepe van, mint a gyorsabb, külső hidratálásnak.

Mit értek belső hidratáláson?

Amikor a kislányom bőrén piros, viszkető, hámló foltok jelentek meg, egy bőrgyógyász szakorvos hívta fel a figyelmemet a belső hidratálás fontosságára. Ezt pedig úgy tudod megoldani, hogy táplálkozásod során odafigyelsz arra, hogy megfelelő mennyiségű E-vitamint juttass a szervezetedbe.

Itt kerülnek először képbe a hidegen sajtolt növényi olajok, melyek általában gazdagok E-vitaminban és értékes telítetlen zsírsavakban.

Jó szívvel ajánlom a GastrOlaj hidegen sajtolt dióolajunkat, mely rendkívül ízletes és tartalmaz E-vitamint.

A belső hidratálás során érdemes hosszú távon gondolkodni, azaz folyamatosan fogyasztani például a hidegen sajtolt dióolajat (ide kattints érte). Én általában úgy javaslom, hogy reggel, éhgyomorra fogyassz belőle 1 evőkanállal és tarts kúrákat (egy kúra minimum 3 hónap legyen).

Természetesen gyerekek is fogyaszthatják, nekik naponta 1 teáskanál az ajánlott fogyasztási mennyiség. Dióallergia esetén azonban óvatosságra intelek.

Szerintem ez az egyik legfinomabb olaj és tapasztalatom alapján a gyerekek is szívesen elfogadják. Nem csak E-vitamint tartalmaz, hanem tele van még számos értékes anyaggal, melyek hozzájárulhatnak a szervezet egészséges működéséhez.

Bőr külső hidratálása

A gyorsabb módszer az, ha a bőrödet külsőleg hidratálod. Ez is fontos, hiszen gyorssegélyt nyújt a kiszáradt bőrnek.

Itt is segítségedre lehetnek a hidegen sajtolt olajok, hiszen a korábban említett összetevőik miatt hozzájárulhatnak a bőr hidratálásához.

A legegyszerűbb mód, ha a hidegen sajtolt olajokat önmagukban alkalmazod, mégpedig úgy, hogy fürdés/zuhanyzás után a még nedves bőrbe bemasszírozol egy keveset.

A hatást tovább fokozhatod, ha a hidegen sajtolt olajhoz valódi, terápiás illóolajat adsz. A levendula illóolaj és a kamilla illóolaj kiváló lehet a napozás utáni bőr nyugtatásához.

Hoztam is neked olyan testápoló receptet, melyet otthon is elkészíthetsz és nem tartalmaz semmilyen káros összetevőt.

Testápoló hidegen sajtolt dióolajjal

Szóval a lényeg, hogy mindkét módszert alkalmazd, hidratáld belülről és kívülről is a bőrödet, hogy megőrizhesd egészségét és szépségét! 🙂

Mit tegyél, ha mégis leégtél?

Ha leégtél, akkor a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás mellett alkalmazhatod a hidegen sajtolt dióolajat vagy a barackmagolajat, mely bőrnyugtató és antioxidáns hatású. Fontos, hogy ne kenj a bőrödre olyan készítményt, mely kőolajszármazék, mert azok nem engedik lélegezni a bőrt (sajnos a legtöbb bolti testápoló ilyen).

Előzd meg a leégést és készítsd el magadnak a saját napozókrémedet az alábbiak szerint:

  • 50 ml kakaóvaj
  • 50 ml sárgarépaolaj (búzacsíraolajban áztatott sárgarépa)
  • 40 ml GastrOlaj hidegen sajtolt dióolaj
  • 20 ml kókuszolaj
  • 10 csepp levendula illóolaj

A hozzávalókat melegítsd össze és masszírozd a bőrödbe napozás előtt.

Remélem tetszett a második rész, ha lemaradtál az elsőről, akkor ide kattints => Bőrápolási kisokos – természetes alapanyagokkal 1.

Tarts velem továbbra is, mert a sorozat 3. részében a hajápolásról lesz szó. Azért tartom még fontosnak kiemelni a hajápolást is, hiszen a nyári időszak alatt (éppúgy, ahogy a téli hidegben is) nem csak a bőr van kitéve nagyobb igénybevételnek, hanem a haj is.

Na de erről majd a következő részben! Tarts velem! 🙂

Saját sajtolású, 100%-ban természetes hidegen sajtolt olajainkat keresd webáruházunkban! Kattints a képre és nézz körül! 🙂

webaruhaz_gastrolaj

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .