Kúraszerű fogyasztás – hidegen sajtolt olajok

Kúraszerű fogyasztás hidegen sajtolt olajokMit jelent ezt a kúraszerű fogyasztás?

Miért olyan fontos és hogy jön ez a hidegen sajtolt olajokhoz?

Erről írtam ma részletesen! Olvass tovább!

Talán már olvastál tőlem bejegyzést a hidegen sajtolt olajok témájában, de nem emlékszel pontosan, talán most találkozol először azzal a kifejezéssel, hogy kúraszerű fogyasztás, mindkét esetben hasznos lesz ez a bejegyzés.

A kúraszerű fogyasztás az olajok kapcsán azt jelenti, hogy minden nap, reggel éhgyomorra elfogyasztod a napi ajánlott fogyasztási mennyiséget. Ez olajonként változó lehet, ezért tájékozódj előre, de általában felnőtteknek 1 evőkanál, gyerekeknek 1 teáskanál naponta.
Kivételt ez alól talán csak a barackmagolaj jelent, amelynél ezek az arányok úgy alakulnak, hogy felnőtteknek 1 teáskanál, gyerekeknek 1 mokkáskanál naponta.

A kúraszerű fogyasztás lényege, hogy az olajokat napi rendszerességgel fogyaszd egy meghatározott időtartamig. Javaslatom szerint egy kúra minimum 3 hónapig tartson, amit azt jelenti, hogy ez alatt a 3 hónap alatt minden nap elfogyasztod az olajat.

Amire figyelned kell az olajok kúraszerű fogyasztása kapcsán, hogy ha elfogyasztottad a napi adagodat, akkor várj kb. 20 percet és csak utána reggelizz. Ha rendszeresen iszol fekete teát vagy fekete kávét, akkor arra is figyelj, hogy közvetelenül az olaj elfogyasztása után ezt se idd meg. Először reggelizz és csak utána kávézz/teázz – a jobb felszívódás érdekében.

Az, hogy a kúrádhoz milyen olajat fogyasztasz, nagyban függ attól, hogy milyen céllal szeretnél hidegen sajtolt olajat fogyasztani.

Hidegen sajtolt olajat kúraszerűen fogyaszthatsz például a következő céllal:

  • általános immunerősítés
  • betegségek utáni regeneráció elősegítése
  • különböző betegségek megelőzése
  • élvezeti értéke

A legtöbb hidegen sajtolt olaj nagyon magas telítetlen zsírsavtartalommal és értékes vitaminokkal, ásványi anyagokkal rendelkezik. A bennünk lévő telítetlen zsírsavak között találhatók olyanok is, melyekre szervezetednek szüksége van a megfelelő működéshez, de önállóan nem tudja előállítani, ezért ezek beviteléről neked kell gondoskodni. A hidegen sajtolt olajok rendszeres, kúraszerű fogyasztásával ezt könnyen megteheted és megfelelő mennyiségű és minnyiségű telítetlen zsírsavhoz juttathatod a szervezetedet.

Az azonban egyáltalán nem mindegy, hogy milyen olajat vásárolsz!

Én itt, a GastrOlaj oldalon kizárólag a hidegen sajtolt olajokkal foglalkozom, mert azt vallom, hogy csak a hidegen sajtolt olaj jöhet szóba akkor, ha élettani hatásai miatt szeretnél olajat fogyasztani.

Miért fontos, hogy hidegen sajtolt legyen az olaj?

Azért fontos, hogy amikor kúraszerűen fogyasztasz olajat az hidegen sajtolt legyen, mert a hidegen sajtolás során tudjuk igazán megőrizni az olajos magvak értékes vitamin és ásványi anyagösszetételét. Amikor hidegen sajtolunk, akkor a magok és az olajok hőmérséklete nem emelkedhet 40°C fölé.

Jogos a kérdésed, hogy vajon még hogyan készülhetnek olajok és miért hangsúlyozom ennyire, hogy hidegen sajtoltat válassz.

Van néhány gyártó, akik a jobb kihozatal (értsd nagyobb olajmennyiség) érdekében melegítik a magokat sajtolás előtt. Ezzel szerintem károsítják az értékes összetevőket és az így kapott olaj kevésbé lesz értékes élettani hatás szempontjából, mint a hidegen sajtolt.

Találkozhatsz olyan olajakkal is a boltok polcain, melyeknél a megnevezésben őrségi/hagyományos vagy melegen sajtolt eljárás van feltüntetve. Az ilyen olajakat úgy készítik, hogy a magokat ledarálják, sóval és vízzel elegyítik, majd az így kapott masszát magas hőmérsékleten lepirítják. Ezt más néven olajütésnek is nevezik.
Az így készített olaj rendkívül ízletes, azonban a hőzekelés miatt szerintem kevésbé értékes, mint a hidegen sajtolt változat.

Ha szeretnél többet tudni az olajokról, ha szeretnéd tudni, hogy

  • miért lehetnek jótékony hatásúak a hidegen sajtolt olajok
  • melyik olajat milyen probléma esetén választhatod
  • miért fontos az elkészítés módja és melyik technológiával készült olajat válaszd
  • hogy mire figyelj oda, ha vásárolni indulsz, hogy ne adjanak el neked rossz minőségű olajat
  • hogyan fogyaszd és használd a hidegen sajtolt olajokat egészséged megőrzése érdekében…

… akkor ajánlom figyelmedbe az Olajozott egészség című könyvemet, melyben ezekre mind megtalálod a válaszokat. Kattints a képre és nézd meg!

Tudj meg mindet az olajokról!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .