Bőrápolás – nem csak külsőleg fontos!

Amikor a kislányomnál észrevettük, hogy rendkívül érzékeny bőre van, akkor úgy éreztem, hogy nekem is alaposan el kell mélyülnöm a témában, hogy segíteni tudjak neki.

Sok szakmai cikket, tanácsot és fórumot átolvastam és arra jutottam, hogy nagyon fontos a bőr megfelelő külső ápolása, de legalább olyan fontos az is, hogy belsőleg tápláljuk, hidratáljuk a bőrt!

Elmesélem részletesen, hogy mi hogy találtunk megoldást a viszkető, piros foltos bőr problémájára.

A dolog ott kezdődött, hogy kislányom bőrén – elsősorban a hajlatokban – egyre többször megjelentek piros, száraz foltok. Önmagukban már ezek is aggodalommal töltöttek el, de az, hogy mindehhez állandó vakarózási kényszer is társult már komoly gondot jelentett.

Eleinte sokféle testápoló krémet kipróbáltam, amikről később kiderült, hogy sok káros összetevőt tartalmaz, így nem hogy segítenék, de inkább tovább ártok a kislányomnak.

Aztán megismerkedtünk a hidegen sajtolt olajokkal, ami számunkra megnyugtató eredményeket hozott. A hidegen sajtolt barackmagolajunk és a hidegen sajtolt dióolajunk segítségével kiváltottam mindenféle bolti testápoló készítményt. Kizárólag az olajokat használtam fürdés után, ezzel ápoltam a bőrét.

Emlékszem, hogy milyen boldogan újságoltam a gyermekorvosunknak és a bőrgyógyásznak, hogy milyen nagyszerű megoldást találtam és milyen jól beváltak a hidegen sajtolt olajok a kislányom bőrének ápolására.

Ekkor felhívták a figyelmemet arra, hogy nagyon jó dolog a bőr külső ápolása, de emellett érdemes odafigyelni még a belső hidratálásra is! Ez rendkívül fontos a gyerekeknél és a felnőtteknél is és csak kevesen tudják, hogy ennek hiánya komoly problémákhoz vezethet.

Mi vezethet a belső hidratálás hiányához?

Mivel nem csak gyerekek, hanem felnőttek szemszögéből is próbáltam megvizsgálni a kérdést, ezért összefoglalóan arra jutottam, hogy az alábbi problémák vezethetnek a bőr belső hidratálásának hiányához:

  • túlzott cukorfogyasztás
  • zöldségek hiánya
  • nem megfelelő mennyiségű folyadék hiánya
  • túlzott kávéfogyasztás
  • túlzott dohányzás

Tudni kell, hogy nem iszunk megfelelő mennyiségű folyadékot, akkor a szervezet elvonja a neki szükséges mennyiséget a testünkből. Ez nem csak azt jelenti, hogy a bőr emiatt szárazzá válik, hanem azt is, hogy a belső szervektől is vonhat el vizet a szervezetünk – ez pedig hosszú távon működési zavarokhoz vezethet.

Mit tehetsz szervezeted belső hidratálásáért?

Ha a fent felsorolt pontokra odafigyelsz, akkor már sokat tettél a bőröd belső hidratálásáért.

Van azonban még egy dolog! A bőrgyógyászunk javaslatára hidegen sajtolt dióolajokkislányomnál elkezdtük a hidegen sajtolt dióolajat belsőleg is alkalmazni, azaz naponta 1 teáskanállal kapott. Ez nagyszerűen támogatta a külső hidratálást, így kerek lett a kép és búcsút inthettünk a száraz, viszkető foltoknak és a vakarózásnak! 🙂

Neked is jó szívvel ajánlom, ha a hideg időben:

  • úgy érzed, hogy feszül a bőröd
  • nem igazán érzed jól magad a bőrödben, de nem tudod megfogalmazni, hogy mi lehet a gond
  • száraz foltokat találsz az arcodon
  • könyököd és térded gyakran kiszárad
  • ajkaid sokszor cserepesek
  • hátadon, oldaladon viszkető érzés kínoz

Ha pedig valami komplex megoldást szeretnél, akkor a legjobb helyen jársz! Elkészültek legújabb csomagjaink, melyeket kifejezetten száraz bőrűek részére állítottam össze! Kattints a képre és ismerd meg őket! 🙂

bőrápoló száraz bőrre

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .