E-vitamin az olajokban

Gondoltad volna, hogy nem csupán akkor szenvedhetsz kipirosodott bőrtől, ha valami allergén anyaggal érintkezel?

Ha neked gyakran kipirosodik a bőröd, viszkető, égő foltok jelennek meg rajta, netán duzzanatokat is tapasztalsz, akkor a szakemberek szerint nagy a valószínűsége, hogy kifejezetten érzékeny bőrűnek számítasz.

Az én kislányaim is ebbe a csoportba tartoznak. Korábban a szelesebb, hűvösebb idő bekövetkeztével megjelentek a hajlatokban azok a bizonyos piros, viszkető foltok, amitől nagyon szenvedtek.

Mit tudtam tenni és hogyan segítettek az olajok?

Szerintem sok anyuka, hozzám hasonló módon ilyenkor igyekszik utánaolvasni, utánajárni, hogy mit lehet tenni, hogyan tud segíteni. Én legalábbis így tettem.

Beszéltem a gyermekorvosunkkal és bőrgyógyásszal is, aki azt javasolta, hogy nagyon oda kell figyelni az ilyen bőrtípusú gyerekeknél a bőr hidratálására, emellett pedig nagyon fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű E-vitamin.

Beszélgetéseink során rákérdeztem, hogy mi a helyzet a hidegen sajtolt növényi olajok alkalmazásával. Megerősítettek abban, hogy a hidegen sajtolt növényi olajok az egyik legtermészetesebb eszközei a bőr védelmének, hiszen tartalmaznak E-vitamint és sokoldalúan felhasználhatók az érzékeny bőr ápolására. 

Nézzük, hogy hogyan is tudod alkalmazni, ha neked is hasonló panaszaid vannak:

Alkalmazz hidegen sajtolt olajat bolti testápolók helyett!

Legegyszerűbb, ha fürdés/zuhanyzás után a még nedves bőrt alaposan megmasszírozod hidegen sajtolt növényi olajjal. A legjobbak közé tartozik a hidegen sajtolt dióolaj és a hidegen sajtolt barackmagolaj. E-vitamintartalmuk mellett még rendkívül gazdagok telítetlen zsírsavakban is.

Ha kicsit idegenkedsz eleinte, akkor is mindenképpen próbáld ki. Az eredmény meggyőz majd, hogy érdemes használni. Nem leszel olajos illatú, szépen be fog szívódni (főleg, ha még egy kicsit nedves a bőröd). Ha szeretnél egy kis plusz illatot, akkor néhány csepp illóolajat válassz!

Készíts belőlük természetes bőrápolót!

Ez nem is olyan bonyolult, mint elsőre gondolnád. Amikor elkezdtem a hidegen sajtolt olajokkal foglalkozni még én sem gondoltam, hogy az otthonomban majd különféle krémeket készítek. Eleinte féltem tőle, hiszen úgy gondoltam, hogy ez egy rendkívül bonyolult folyamat.

Gyakorlás közben azonban rájöttem, hogy nem a legbonyolultabb, leghosszabb recepttel kell kezdeni. Olyanokkal kezdd, amihez csupán néhány természetes összetevőre van szükség és a sikerélmény majd újabb készítmények elkészítésére ösztönöz.

Először próbáld ki, hogy 1 evőkanál sheavajat és 1 evőkanál reszelt méhviaszt gőzfürdőben felmelegítesz (nem kell forralni, csupán összemelegíteni), ha kész van, akkor vedd le a gőzfürdőről, majd mielőtt teljesen megdermed keverj bele 1-2 evőkanál hidegen sajtolt dióolajat. Ha ezt használod minden este az érzékeny bőrödre, akkor hidd el, hogy néhány nap múlva már érzeni fogod a jótékony hatását.

Ha nem érzékeny a bőröd, de küzdesz például a kirepedezett sarkadtól, akkor is próbáld ki ezt a készítményt!

Alkalmazd belsőleg – fogyassz naponta 1 evőkanál dióolajat!

Ez volt a másik tanácsa a bőrgyógyásznak – az érzékeny bőrt nem csupán kívülről, hanem belülről is táplálni kell.A megfelelő mennyiségű folyadék elfogyasztása mellett a hidegen sajtolt dióolaj rendszeres fogyasztása is sokat tehet bőr védelméért, nem beszélve arról, hogy a benne lévő E-vitamin a körmöknek és a hajnak is jót tesz.Ajándék Növényi olaj kisokos!

Látod, csupán néhány egyszerű dolog is mennyit segíthet. Nálunk nagyon jól beváltak a fent említett módszerek, ha hasonló problémával küzdesz te is, akkor ajánlom jó szívvel!

Ha felkeltettem a kíváncsiságod és szeretnéd kicsit jobban megismerni a hidegen sajtolt olajok világát és azt, hogy melyik olaj miben segíthet még neked, akkor fogadd el tőlem ezt az ingyenesen letölthető ajándék kiadványt! Kattints a képre! =======>

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .