Valaki próbálta már a tökmagolajat hajnövesztésre?

Nemrég kaptam egy ilyen kérdést e-mailben és szeretném itt a blogon megválaszolni, hátha másnak is hasznos lehet.

A hidegen sajtolt olajok felhasználásnak módszerei közé tartozik, amikor nem belsőleg fogyasztva élvezzük jótékony hatásaikat, hanem külsőleg alkalmazzuk őket.

Hogyan alkalmazhatod hajnövesztésre és mit kell tudnod róla?

Fontos tudni, hogy a hajnövekedéshez szükség van E-vitaminra, illetve emellett még A-, H- és B-vitaminokra.

És itt jön képbe a hidegen sajtolt tökmagolaj. A hidegen sajtolt tökmagolaj ugyanis tartalmaz E-vitamint, ami segítségedre lehet abban, hogy hajkoronádat megerősítsd.

Kétféleképpen alkalmazhatod a hidegen sajtolt tökmagolajat:
– kúraszerűen fogyasztod
– külsőleg használod fel

GastrOlaj hidegen sajtolt tökmagolaj
GastrOlaj tökmagolajért kattints ide!

A kúra szerű fogyasztás azt jelenti, hogy minden nap, reggel
éhgyomorra elfogyasztod a napi ajánlott fogyasztási mennyiséget,
esetünkben a tökmagolajból 1 evőkanállal. Igen, jól olvastad, valóban éhgyomorra a legjobb. Ha megoldható, akkor a hatást tovább fokozhatod azzal, hogy mindenféle étkezéssel vársz a tökmagolaj elfogyasztása után még 20 percet.

Itt nagy hangsúly van a rendszerességen, hiszen napi szinten kell fogyasztanod, illetve azon, hogy végigcsináld a kúrát, amelynek időtartama minimum 3 hónap legyen.

De hogy mondjak még jó hírt is, ha megijedtél volna az éhgyomri fogyasztástól, akkor tudnod kell, hogy a hidegen sajtolt tökmagolaj rendszeres fogyasztásával egy csomó jó dolgot teszel szervezeteddel.

Tudtad például, hogy
– a hidegen sajtolt tökmagolaj segíthet a visszatérő húgyúti fertőzések leküzdésében,
– segíthet a koleszterinproblémák megelőzésében,
– segíthet a szív- és érrendszeri problémák megelőzésében
– és a benne található E-vitamin nem csak a hajad szépségére, hanem a bőröd egészségére és szépségére is pozitív hatással lehet.

Na, így már más a dolog, ugye? 🙂

De ha úgy döntesz, hogy inkább csak külsőleg próbálod ki először, akkor a következőkre figyelj!

A hidegen sajtolt tökmagolaj kiválóan alkalmas arra, hogy hajpakolásokat készíts belőle. De figyelj, hogy csak valódi hidegen sajtolt tökmagolajat válassz. Ne vegyél le a hipermarketekben a polcról ismeretlen márkát, hiszen pont az a cél, hogy a hajad növekedését segítsd és ezt egy pancsolt, hőkezelt olajjal nem tudod elérni.

Igen, van olyan tökmagolaj, ami nem hidegen sajtolással készül, hanem a feldolgozás során vizet, sót adnak hozzá és az így kapott masszát magas hőmérsékleten lepirítják. Ezt az eljárást más néven olajütésnek is nevezik, nagy hagyománya van Magyarországon is. Az ezzel az eljárással készült olajjal sincs semmi baj, nagyon ízletes, de a hőkezelés hatására jóval kevesebb értékes összetevőt tartalmaz, mint a mi GastrOlajaink, amit kizárólag hidegen sajtolással készítünk.

Szóval az első és legfontosabb, hogy tájékozódj és megbízható helyről szerezd be a hidegen sajtolt tökmagolajat.

Ha ez megvan, akkor nézzük, hogy milyen pakolást készíthetsz vele!

hajmosásgastrolaj

A legegyszerűbb pakolás, ha öntesz a tenyeredbe egy kevés hidegen sajtolt tökmagolajat és a hajtövekhez masszírozod körkörös mozdulattal. Ha van otthon zuhanysapkád, akkor tedd fel, várj 15-20 percet és csak utána mosd le. Ha nincs zuhanysapka, akkor jó egy törölköző is. Lényeg, hogy próbáld melegen tartani a fejed.

Ha letelt az idő, akkor alaposan mosd meg a hajad. Ha több olaj került a fejbőrödre, akkor előfordulhat, hogy kétszer is meg kell mosnod.

Ha szeretnéd a hidegen sajtolt tökmagolajat kiegészíteni valamivel, akkor az illóolajakat ajánlom. Az illóolajok közül is a levendulát, a rozmaringot és a kakukkfüvet ajánlom. Ezt úgy használd, hogy a tenyeredbe önts egy kevés hidegen sajtolt tökmagolajat, majd cseppent bele 1-1 cseppet az említett olajokból. Ugyanúgy járj el, ahogy a sima tökmagolajos pakolásnál.

Van még néhány fontos dolog! A hajnövekedéshez sokszor nem elegendő a külső pakolás.
Van még pár dolog, amire oda kell figyelned:
– táplálkozz egészségesen (fontos, hogy megfelelő mennyiségű fehérjét fogyassz)
– ne szárítsd túl meleg levegővel a hajadat
– kerüld a durva beavatkozásokat (pl. nagyon magas hőmérsékletű hajsütés)
– kerüld a túlzott hajformázók használatát

Csupán néhány jó tanács, de hidd el, hogy ha figyelsz rájuk, hamarosan érezni fogod a pozitív változást! 🙂

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .