Dióolaj jótékony hatása az agyra

Most, hogy tényleg itt az ősz, a maga sötét és szürke hétköznapjaival úgy érzem, hogy az agyműködésem egy kis segítségre, támogatásra szorul.

Te is így vagy vele?

Akkor figyelj! Belegondoltál már abba, hogy az agy olyan formájú, mint a dió? Még a repedések, gyűrődések is jelentősen hasonlítanak az agykéreg formájára!

Nem véletlen, hiszen régóta tudjuk már, hogy a dió az egyik legjobb táplálék az agynak!

Hogy miért? Erről mesélek ma Nektek! 🙂

Ne aggódj, a mese nem lesz hosszú és unalmas, hiszen egy ilyen szürke napon pont arra nincs szükségünk, hogy még jobban elálmosodjunk.

Arra viszont igenis szükségünk van, hogy megpróbáljuk valahogyan azokat a bizonyos tekervényeket munkára bírni.

Legyen szó irodai munkáról, kreatív munkáról vagy tanulásról a dióra és a dióolajra mindig számíthatsz.

Hogy miért? Arra Dr. Leitem Ágnes szavai adhatják meg a választ Nektek (forrás itt)!

„A dióbél, és így a dióolaj nagy mennyiségben tartalmaz: fehérje, lipid (olaj), szénhidrát. Vitaminok: E, B1, B2, B6, biotin, folsav. Ásványi anyagok: nátrium, kálium, kalcium, foszfor, magnézium, vas, réz, cink, mangán. A termés telítetlen zsírsavakat tartalmaz. Növényi omega 3 zsírsavtartalma igen gazdag. . A dióolaj gazdag telítetlen zsírsavakban és 72 % linolsavat (omega zsírsav), valamint 20 % fehérjét és többféle vitamint is tartalmaz.”

Szóval a dió és a belőle hidegen sajtolással készült dióolaj valódi kincs az agyunknak!

Hogyan fogyaszd a hidegen sajtolt dióolajat?

A legjobb hatást úgy éred el, hogy ha reggel, éhgyomorra megiszol belőle 1 evőkanálnyi mennyiséget. Csak úgy önmagában.

Furcsán hangzik? Olajat enni reggel éhgyomorra? Nem fogok utána rögtön abba a bizonyos kis helységbe rohanni?

Jogos kérdések! 🙂

Hidd el, nagyon sok vásárlóm volt már, akik megerősítettek benne, hogy mennyi jó hatását élvezték a dióolaj ilyen formában történő fogyasztásának.

De ha Te mégis úgy érzed, hogy képtelen lennél önmagában, éhgyomorra elfogyasztani, akkor sem kell lemondanod a hidegen sajtolt dióolaj áldásos hatásáról!

Áááá, én biztosan le nem nyelem önmagában!!! – hányszor hallom ezt is!  De semmi baj, nem vagyunk egyformák!

Tegyük le voksunkat a fokozatosság mellett, rendben? Igyál rá valamit! Megmutatom, hogy mit válassz!

Először próbáld ki azt, hogy az olajat bekapod, lenyeled és után iszol rá egy korty üdítőt. Így lemoshatod az olajos állagot a torkodból és marad az ínycsiklandó diós íz.

De egyáltalán nem mindegy, hogy milyen italt választasz. A kávé és a fekete tea nem jó, ahogy a citrusfélék sem. Szakemberek szerint gátolják a felszívódást.

Választhatsz viszont mellé 100%-os gyümölcsleveket. Én azt javasolnám, hogy a sötét színűeket részesítsd előnybe (pl feketeszőlőlé, feketeribizlilé).

Ha így sem, akkor próbáld meg a reggelidbe belecsempészni! Mutatom hogy!

Reggelire ehetsz mondjuk egy natúr joghurtot, amit fantasztikusan ízesít a hidegen sajtolt dióolaj, hiszen egy rendkívül gazdag ízvilággal rendelkező olajról beszélünk. Kóstold csak meg és tudni fogod, hogy mire gondolok.

Ezen felül még jó megoldás lehet, ha készítesz egy szelet pirítóst és arra csepegteted rá. Hmmmm, isteni!! 🙂

Egy másik megoldás, ha készítesz olyan szendvicskrémeket, melyekbe hidegen belekevered az olajat. A hangsúly azon van, hogy hidegen keverd bele, hiszen az elkészítés módjánál azért figyelünk arra, hogy hidegen sajtoljuk az olajat, mert a magas hőmérséklet képes tönkretenni a dióolaj értékes összetevőit.

Kinek ajánlom rendszeresen a hidegen sajtolt dióolaj fogyasztását?

A hidegen sajtolt dióolajat elsősorban azoknak ajánlom,

  • aki úgy érzi, hogy szellemi teljesítőképessége kicsit romlott és valamilyen természetes segítséget keres
  • aki hajlamos a depresszióra, depressziós állapotokra, gyakran szomorúnak és magányosnak érzi magát ok nélkül – nagyon magas a telítetlen zsírsavtartalma és tartalmaz Omega-3 zsírsavat, ami segíthet az ilyen állapotok legyőzésében
  • akinek az élethelyzete jelentős változáson ment keresztül – ide tartozik a válás, haláleset, bármilyen egyéb változás (gyerekek esetében is jó eredménnyel alkalmazhatják pl. iskolaváltáskor, válás esetén)
  • akik szülőként azt veszik észre, hogy gyerekük kicsit lassabb, nehezen koncentrál, tanulási nehézséggel küzd – jól jöhet egy kis természetes támogatás
  • akiknek a családjában előfordult már szív- és érrendszeri probléma, hiszen a hidegen sajtolt dióolaj magas telítetlen zsírsavtartalmának köszönhetően segíthet megelőzni a szív- és érrendszeri megbetegedéseket

Mennyit érdemes fogyasztani belőle?

A javasolt fogyasztási mennyiség felnőtteknek 1 evőkanál, gyerekeknek pedig 1 teáskanál naponta.

Ahhoz, hogy igazán élvezhesd áldásos hatását javaslom, hogy kúraszerűen fogyaszd. Egy kúra tartson legalább 3 hónapig.

Mi a helyzet akkor, ha valaki gyógyszert szed? Azzal együtt fogyasztható a hidegen sajtolt dióolaj?

Abban az esetben, ha rendszeres gyógykezelés alatt állsz, rendszeresen szedsz különböző gyógyszereket, akkor mindenképpen javaslom, hogy kérdezz rá orvosodnál, hogy fogyaszthatod-e a hidegen sajtolt dióolajat rendszeresen a gyógyszerrel együtt.

Amit az orvosodnak elmondhatsz, akkor, ha a tőlünk vásárolsz és a saját sajtoló üzemünkben készült hidegen sajtolt dióolajat választod (ide kattints érte), hogy az olajunk 100%-ban természetes, friss, tartósítószer és egyéb adalékanyagoktól mentes, tiszta, első sajtolású hidegen sajtolt olaj.

Ennek tudatában egyeztessetek a fogyasztásról, rendben? 🙂

Kedvet kaptál? Neked is szükséged lehet egy kis plusz segítségre az agytekervényeid működéséhez?

Akkor ne késlekedj, kattints az alábbi képre és vásárolj egy üveggel a saját sajtolású hidegen sajtolt dióolajunkból.

dióolaj

Mennyit vásárolj?

Segítek egy kis számolással (saját tapasztalaton alapul)!

Egy evőkanál nálam kb. 7 ml – tudom, hogy a hivatalos mértéke 15 ml, de én egyszerűen nem találtam olyan evőkanalat, amibe annyit bele tudtam volna tenni, ezért maradt a saját tapasztalat. 🙂
Szóval ha naponta eszel egy evőkanállal, akkor egy hónapra átlagosan 210 ml-re van szükséged. 

Ha eldöntötted, hogy rendszeresen fogod fogyasztani, akkor javaslom, hogy a 3 dl-es kiszerelés mellett dönts, mert az bőven elég lesz egy hónapra és ha még kedvet kap valaki a környezetedből, akkor Őt is nyugodtan megkínálhatod! 😉

Szóval kattints képre a saját sajtolású GastrOlaj dióolajunkhoz! 🙂

Dióolaj

 

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .