Lenmagolaj 4 különleges tulajdonsága

A hidegen sajtolt lenmagolaj először nem tartozott a kedvenceim közé. Már jóval azelőtt, hogy mi is elkezdtünk ilyet sajtolni egyszer megkóstoltam, de a fanyar íze nem igazán tetszett.

Mivel azonban olyan sokan keresték nálunk a lenmagolajat, felvettük a kínálatunkba. Szerettem volna megismerni, hogy miért is ilyen fontos olaj, miért is keresik olyan sokan.

Utánajártam és megértettem mindent! 🙂

A lenmag és a lenmagolaj jótékony hatásainak kutatása, feljegyzése nem új keletű dolog. Már a népi gyógyászatban is előszeretettel alkalmazták, elsősorban a székrekedéssel kapcsolatos problémákra.

Most szeretném összefoglalni neked azt a 4 legfontosabb tulajdonságot, ami szerintem különlegesség teszi a hidegen sajtolt lenmagolajat.

lenmagolaj tulajdonságai

1. Omega-3 zsírsavtartalma miatt jelentős szerepet kap az egészség megőrzésében!

Fontosnak tartom kihangsúlyozni, hogy a lenmagolaj esetében is kizárólag a hidegen sajtolt eljárással készült olajra lehetnek érvényesek a mostani állítások. Ne feledd, hogy a hőkezelt, pirított magból készült olaj már nem alkalmas egészségmegőrzésre, hiszen a hő hatására sérülhetnek az értékes összetevők.

Márpedig a hidegen sajtolt lenmagolajnak különleges az összetétele, irodalmi források elsősorban a zsírsavösszetételét emelik ki. A lenmag olajtartalmának ugyanis közel 50%-át teszi ki az Omega-3 zsírsav. Ez azért ilyen jelentős adat, mert az Omega-3 zsírsav úgynevezett esszenciális zsírsav, mely röviden azt jelenti, hogy a szervezet egészséges működéséhez szükséges olyan zsírsav, amit a szervezet önállóan nem tud előállítani, ezért ennek beviteléről nekünk kell gondoskodni – akár étkezéseink során. Olvashattad korábban, hogy a halat is emiatt érdemes fogyasztani, de tapasztalataim alapján Magyarországon nagyon alacsony arányban fogyasztunk olyan halat, mely gazdag lenne Omega-3 zsírsavakban.

Naponta 1 evőkanál hidegen sajtolt lenmagolaj elfogyasztásával sokat tehetsz egészséged megőrzése érdekében. Gyerekeknek is ajánlott a fogyasztása, nekik naponta 1 teáskanál a javasolt fogyasztási mennyiség.

lenmagolaj

2. Segíthet megelőzni a szív- és érrendszeri problémákat!

Ma Magyarországon a vezető halálokok között szerepelnek a szív- és érrendszeri megbetegedések. Nagyon kevés olyan család van, amely ne lenne érintett valamilyen formában.

Irodalmi források alapján a lenmag nagy mennyiségben tartalma lignant. A lignan antioxidáns, sejtvédő hatásának köszönhetően segíthet megelőzni a szív- és érrendszeri megbetegedéseket.

A hidegen sajtolt lenmagolaj nagyon magas arányban tartalmaz telítetlen zsírsavakat, melyek segíthetnek az érfalak rugalmasságának megőrzésében, valamint az artériák működésében, így hozzájárulhatnak a szív- és érrendszeri megbetegedések megelőzéséhez.

Ugyancsak jótékony hatású lehet vérnyomásproblémák esetén.

3. Segíthet megoldani a székrekedéssel kapcsolatos problémákat!

Ahogy korábban is írtam, már a népi gyógyászatban is sikerrel alkalmazták a lenmagolajat székrekedés esetén. Gyerekkorban is alkalmazható, akkor naponta 1 teáskanállal ajánlott adni.

Felnőttek esetében az ajánlott napi fogyasztási mennyiség 1 evőkanál, melyet javasolt reggel, éhgyomorra elfogyasztani.

Gyerekek esetében ez már nehezebb dolog. Gyakorló anyuka vagyok én is, így jól tudom, hogy nem könnyű egy kisgyereknek simán olajat adni, főleg nem reggel. Van néhány apró dolog, mellyel mégsem kell lemondanunk a hidegen sajtolt lenmagolaj értékes hatásáról.
Nagyon jó például:
– reggel egy natúr joghurtba belekeverni
– egy laktató zabkását készíteni reggelire és amikor kész van, akkor belekeverni a lenmagolajat
– szendvicskrémekhez is nyugodtan hozzáteheted, akár úgyis, hogy csak a gyermek reggeliéhez kevered hozzá

Ezek apró dolgok, mégis működhetnek és így élvezhetitek a hidegen sajtolt lenmagolaj értékes tulajdonságait, hatását.

lenmagolaj

4. Kiváló természetes védelmezője a bőrnek!

Ezt a tulajdonságát is személyes tapasztalataimmal tudom alátámasztani. Mindkét kislányom érzékeny, ekcémára hajlamos bőrrel született. Sokféle termékkel kísérleteztem és egyik sem nyújtott olyan megoldást, mint a hidegen sajtolt lenmagolaj rendszeres alkalmazása.

Nem beszélve arról, hogy csupán a hidegen sajtolt lenmagolaj volt 100%-ban természetes és tiszta, mentes mindenféle káros összetevőtől.

Fürdés után, a még nedves bőrüket masszíroztam be szinte minden este hidegen sajtolt lenmagolajjal (de emellett még a dióolaj és barackmagolaj is hasonlóan hatásosnak bizonyult, hiszen mindháromnak nagyon magas a telítetlen zsírsavtartalma és tartalmaznak E-vitamint).

Kiemelt figyelmet fordítottam a hajlatokra és azokra a helyekre, ahol megjelentek a piros, viszkető foltok. Nem kellett sokat várni az eredményre. A hatás nem maradt el, nagyon szép bársonyos lett a bőrük és már egyáltalán nem kínozta őket a viszketés.

Nem kell félne attól, hogy az olaj nehezen szívódik fel, vagy rossz illatú lesz. Próbáld ki és tapasztald meg!

További jótékony hatásokat gyűjtöttem még össze a Növényi olaj kisokosban, melyet most ingyen letölthetsz az alábbi képre kattintva:

Hidegen sajtolt olajok felhasználása

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .